Kroatai užtikrintai nugalėjo Nigerijos rinktinę

Kroatijos rinktinė nesulaukė didesnio Nigerijos futbolininkų pasipriešinimo ir laimėjo susitikimą rezultatu 2:0 (1:0). Šiame mače įvartį į savo vartus įsimušė Oghenekaras Etebo, o antrajame kėlinyje užtikrintai 11 metrų baudinį realizavo kroatas Luka Modričius.

Rinktinės prieš šį susitikimą nebuvo žaidusios tarpusavyje. Kroatija pasaulio čempionate tik kartą susitiko su rinktine iš Afrikos ir ją nugalėjo. Nigerija prieš tai žaistuose čempionatuose iš paskutinių šešių susitikimų su Europos komandomis, laimėjo kartą – 2014 metais prieš Bosniją ir Hercogoviną.

Kroatija per paskutinius tris pasaulio futbolo čempionatus pralaimėjo visas savo pirmąsias rungtynes.

Ši Kroatijos futbolo karta dažnai vadinama auksine ir ekspertų teigimu nenusileidžia Kroatijos rinktinei, kuri prieš 20 metų Prancūzijoje iškovojo bronzos medalius.

Dabartinis Kroatijos rinktinės treneris Zlatko Daličius perėmė komandą į savo rankas kritiniu jai momentu, likus vos vienerioms rungtynėms iki atrankos pabaigos. Pergalė jose prieš Ukrainą leido kroatams žengti į papildomą atkrintamųjų seriją, kurioje Kroatijos laukė Graikijos rinktinė. Ją įveikusi Kroatija pateko į pasaulio čempionatą.

Nigerija nuo 1994 metų praleido tik vieną pasaulio čempionatą – 2006 metais. Nė viena Afrikos rinktinė negali pasigirti tokiais pasiekimais. Nigerija šiame pasaulio čempionate yra jauniausia komanda. Jos vidutinis amžius 25 metai ir 336 dienos.

Futbolo ekspertai tvirtina, kad  vienas iš Nigerijos rinktinės sėkmės garantų – vokietis treneris Gernotas Rohras. Nuo 2016-ųjų rugpjūčio jo vadovaujama komanda buvo pralaimėjusi vos tris kartus.

D grupėje šeštadienį jau įvyko pirmasis susitikimas. Jame Argentina sužaidė lygiosiomis 1:1 su Islandijos futbolininkais.

Rinktinės susitikimą pradėjo tokiomis sudėtimis:

Prieš pradedant giedoti šalių himnus, Kroatijos sirgaliai sudainavo populiarią dainą „Srce Vatreno“ ( „Ugninė širdis“). Šią dainą sirgaliai atlieka prieš kiekvieną rinktinės susitikimą.  Tribūnose vizualiai buvo daugiau Kroatijos rinktinės sirgalių. Rungtynės vyko Kaliningrade, todėl tarp žiūrovų arenoje buvo galima rasti ir lietuvių.

Šio susitikimo vyriausiasis teisėjas – brazilas Sandro Ricci.

Kroatijos komanda šiame pasaulio čempionate yra viena iš vyriausių, o Nigerijos komanda – pati jauniausia.

Aktyviai šį susitikimą pradėjo abi rinktinės. Kroatijos rinktinė sukūrė daugiau pavojingų situacijų, tačiau Nigerijos gynyba veikė be klaidų. Nigerijos žaidėjams prisiliečiant prie kamuolio stadione buvo pradedama švilpti.

14 runtynių minutę įvyko viena pavojingiausių Kroatijos atakų. Kroatas Ivanas Perišičius po Mario Mandžukičio perdavimo spyrė vartų link, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. 16 minutę vartų link nesėkmingai spyrė ir Andrejus Kramaričius. Susitikimo iniciatyvą vis tvirčiau perėmė Kroatijos rinktinė.

Rungtynių tempas, lyginant su jų pradžia, žymiai sumažėjo. Žaidybinio broko abiejų komandų žaidime buvo pakankamai daug. Vienas iš broko padarinių – Ivano Rakitičiaus kieta pražanga aikštės viduryje, už kurią kroatas gavo geltoną kortelę.

Pirmasis rungtynių įvartis 32 minutę buvo įmuštas Kroatijos rinktinei pakėlus kampinį. Po sumaišties baudos aikštelėje, kuomet kamulį galvomis lietė du krotai, kamuolys įskriejo į vartus, kai jį paskutinis palietė Nigerijos saugas Oghenekaras Etebo (1:0).

39 minutę, po I. Rakitičiaus perdavimo, kamuolį į vartus galva nukreipė A. Kramaričius. Kamuolys skriejo virš vartų. Nigerijos rinktinė po kroatų įmušto įvarčio beveik nebeprisieletė prie kamuolio, kol kroatai ir toliau rezgė pavojingas atakas prie Nigerijos vartų.

Prie pirmojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti 2 minutes. Per jas Nigerijos futbolininkai sugebėjo sukurti pavojingą ataką prie Kroatijos vartų. Kamuolį į vartus spyrė Alexas Iwobio, tačiau varžovai šį spyrį blokavo.

Po pirmojo kėlinio statistinėse grafose Nigerija Kroatijos rinktinei nusileidžia nežymiai. Abi komandos smūgiavo tiek pat – 6  kartus.

Nigerijos futbolininkai aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį. Per pirmąją jo minutę kėlė net tris kampinius, tačiau nė vienas iš jų nesibaigė įvarčiu. Nigerijos futbolininkai šiame mače rinkosi gynybinę taktiką, tačiau nevengė veržtis į priešininkų baudos aikštelę.

55 minutę kroatai surengė pavojingą ataką šalia Nigerijos vartų. Ivanas Rakitičius perdavė kamuolį šalia vartų esančiam Ivanui Peršičiui, kuris kamuolį spyrė virš vartų, tiesa, teisėjas prieš tai užfiksavo nuošalę.Po užtikrinto Kroatijos rinktinės dominavimo rungtynėse, arenoje esantys sirgaliai nebekelė tiek triukšmo, kiek pirmajame kėlinyje. Švilpimo nesigirdėjo ir tada, kai su kamuoliu buvo Nigerijos futbolininkai.

Pirmieji keitimai rungtynėse prasidėjo nuo 60 minutės. Kroatijos rinktinėje A. Kramaričių pakeitė Marcelo Brozovičius. 62 minutę Nigerijos rinktinėje Alexą Iwobi pakeitė Ahmedas Musa.

70 minutę kroatams keliant kampinį prie Nigerijos vartų Williamas Troostas-Ekongas laikė apkabinęs Mario Mandžukičių. Dėl to nigerietis užsidirbo geltoną kortelę ir buvo paskirtas 11 metrų baudinys į Nigerijos vartus. Luka Modričius realizavo šį baudinį ir Kroatija rungtynėse jau pirmavo 2:0.

73 minutę Nigerijos rinktinės žaidėjas Odionas Ighalo, kuris rungtynių dieną šventė savo 29-ąjį gimtadienį, paliko aikštę ir joje pasirodė Kelechi Iheanacho. Po penkių minučių buvo padarytas keitimas ir Kroatijos rinktinėje. Ante Rebičius buvo pakeistas Mateo Kovačičiumi.

Liekant vis mažiau laiko iki susitikimo pabaigos, Nigerijos žaidėjai dažniau pradėjo smūgiuoti į vartus, tačiau Kroatijos vartininkas išliko budrus, nors darbo visų rungtynių metu neturėjo tiek daug.

86 minutę Kroatijos rinktinės treneris nusprendė pailsinti vieną iš rintinės lyderių M. Mandžukičių. Jį aikštėje pakeitė Marko Pjacas, o 88 minutę keitimas atliektas ir Nigerijos rinktinėje – Johną Mikelį pakeitė Simeonas Nwankwo`as.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis kroatas M. Brozovičius gavo geltoną kortelę. Teisėjas prie antrojo kėlinio nusprendė pridėti 4 minutes, per jas Kroatijos rinktinė vos neįmušė trečiojo įvarčio, kai vienas prieš vartininką liko M. Kovačičius. Nigerija per likusį laiką rezultato sušvelninti nesugebėjo.

Abiejų rinktinių statistika šiame susitikime labai panaši. Ypač į akis krinta tai, kad smūgių į vartų plotą abi rinktinės atliko po 2, o iš viso smūgių Nigerijos rinktinė netgi atliko daugiau (Nigerija – 14, o Kroatija – 11).

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas kroatas L. Modričius, kuris antrajame kėlinyje realizavo 11 m. baudinį.

Kroatija – Nigerija 2:0

32` [1:0] Oghenekaras Etebo (į savo vartus)

71` [2:0] Luka Modričius.