Naujienų srautas

Eismas2019.01.28 14:04

Neblaivus vairavęs muitinės pareigūnas dvejiems metams neteko teisės vairuoti

LRT.lt 2019.01.28 14:04

Iš 47-erių Kauno teritorinės muitinės vyriausiojo inspektoriaus R. V., kuris stipriai nuo alkoholio apsvaigęs (3,28 prom. alkoholio) vairavo automobilį ir atsitrenkė į troleibusą, atimta teisė vairuoti dvejiems metams. Jam taip pat skirta 500 eurų įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą, konfiskuotas ir automobilis, rašoma Kauno apylinkės teismo pranešime.

Kaltę dėl neapdairaus savo elgesio pripažinęs ir nė karto anksčiau neteistas R. V. atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą pusantrų metų laikotarpiui. Už jo tolimesnius veiksmus atsakomybę prisiėmusi motina per 10 dienų nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos turės sumokėti 700 eurų užstatą, kuris bus grąžintas pasibaigus laidavimo terminui, tačiau tik tuo atveju, jei asmuo per tą laikotarpį nenusikals.

„Laidavimo institutas gali būti taikomas, jei asmuo padarė nusikaltimą pirmą kartą, gailisi, pripažįsta savo kaltę, pažada laikytis įstatymų ir nedaryti naujų nusikalstamų veikų. Šiuo konkrečiu atveju teismas turėjo pagrindą manyti, kad už kaltinamąjį atsakomybę prisiėmusi laiduotojo motina verta pasitikėjimo ir teigiamai paveiks kaltinamojo asmenybę“, - sakė bylą išnagrinėjęs Kauno apylinkės teismo teisėjas Alvydas Rimkevičius.

Kaltinimai muitinės pareigūnui R. V. buvo pateikti dėl to, kad jis 2018 m. gegužės 18 d. Kaune, Tunelio g., vairavo automobilį „Toyota Picnic“ būdamas neblaivus. Nesilaikydamas saugaus atstumo, atsitrenkė į priešais važiavusį troleibusą ir jį apgadino.

Apklausiamas teisme R. V. savo kaltę pripažino ir dėl savo netinkamo poelgio labai gailėjosi. Pasakojo, kad atidirbęs paskutinę dieną prieš atostogas vakare nusprendė užsukti pas draugą pasikalbėti. Besikalbant jie vartojo degtinę, po to dar nusipirko alkoholio.

Po mamos skambučio, kuri paskambinusi pasakė, kad „keistai burzgia dujų katilas“ jis, neradęs taksi, sėdo į savo automobilį važiuoti namo, kad išsiaiškintų gedimą. Važiuodamas Tunelio gatve atsitrenkė į troleibuso galą. Troleibuso vairuotojas, užuodęs, kad nuo vairuotojo sklinda alkoholio kvapas, iškvietė policijos pareigūnus.

Laidavimu yra siekiama suteikti pirmą kartą nesunkiai nusikaltusiam asmeniui galimybę pasitaisyti, ateityje nenusikalsti ir laikytis įstatymų.

R. V. buvo įspėtas, kad jei laidavimo laikotarpiu padarys naują baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, laidavimas nustos galioti ir teismas spręs klausimą dėl asmens nubaudimo už visas padarytas nusikalstamas veikas.

Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi