Naujienų srautas

Eismas2018.07.13 15:37

Vilkikų vairuotojams Europoje – išbandymas saugumui ir gyvybei

Prieš porą dienų Belgijoje smarkiai sumuštas tolimųjų reisų vairuotojas iš Klaipėdos parvežtas namo. Šis incidentas, pasak vežėjų, ne vienintelis. Pastaruoju metu, gabendami krovinius per Europą, lietuviai vis dažniau tampa nusikaltėlių aukomis. Vežėjai suka galvas, kaip apsaugoti vairuotojus, nes įprastų atsargumo priemonių jau nepakanka, o saugomų automobilių stovėjimo aikštelių Europoje nėra daug.

Lietuvos vežėjai sako, kad išpuolių prieš vairuotojus lietuvius Europoje pastaruoju metu padaugėjo.  

„Paskutiniu metu gaunam jau antrą ar trečią pranešimą apie atvejį, kai grasinama, bandoma jėga užvaldyti automobilį ar įlipti į krovinių skyrių, pagrobti krovinius. Svarbiausia, kad bandoma įlįsti į kabiną, ir tai bandoma įvairiausiais būdais. Per vieną iš paskutiniųjų įvykių vairuotojui buvo purškiamos dujos. Tai yra gana dažnas atvejis“, – LRT TELEVIZIJAI sako „Linavos“ prezidentas Erlandas Mikėnas.

Vežėjai tvirtina, kad dažniausiai vilkikus puola po Europą pasklidę nelegalūs imigrantai. Pavojingiausia esą Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje, Britanijoje. Vairuotojai piktinasi, kad ne tik negali apsiginti nuo užpuolikų, jiems draudžiama vežiotis net dujų balionėlį, bet dar ir nemenkas baudas tenka mokėti, jei vilkikuose aptinkami pasislėpę nelegalai. Tačiau kur kas didesnį pavojų kelia kriminalinio pasaulio atstovai.

Vairuotojus nuo užpuolikų pirmiausia bando apsaugoti pačios krovinių gabenimo kompanijos. Rengiami mokymai, kaip elgtis užpuolimo atveju, kaip apsisaugoti. Įsigyjamos brangios spynos, GPS įranga ir kitos priemonės.

Išsamiau apie vilkikų vairuotojams kylančius pavojus – Marijos Gabrienės ir Gabrielės Kloniūnaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi