Naujienų srautas

Eismas2018.07.14 18:00

Nauji gyvenviečių kelio ženklai – išraiškingesni ir informatyvesni

Akylesni vairuotojai pastebėjo, kad šalia kai kurių gyvenvietes žyminčių kelio ženklų atsirado naujas ženklinimas. Gyvenvietes žyminčiuose kelio ženkluose dabar galima pamatyti ne tik pavadinimą, tačiau ir miesto siluetą. Ar šie ženklai skirti tik išskirtinėms gyvenvietėms?

LRT RADIJO laidoje „10-12“ apie naujus kelio ženklus pasakojo Valstybinės kelių ir tiltų priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Almantas Rainys. Jis pažymėjo, kad tokie ženklai bus matomi vis dažniau ir tikrai nėra skirti tik išskirtinėms gyvenvietėms.

„Šių ženklų daugės. Šiuo metu juos statome ten, kur atnaujiname ženklus arba kur rekonstruojami keliai“, – kodėl kai kur jau matomi nauji kelio ženklai pasakoja A. Rainys.

Galimybė statyti naujo formato kelio ženklus atsirado po to, kai Kelių eismo taisyklėse atsirado papildomas gyvenvietes žyminčio kelio ženklo variantas. Kaip pastebi A. Rainys, naujasis formatas ne tik patrauklesnės išvaizdos, bet yra ir informatyvesnis.

„Jis yra išsamesnis vairuotojui, nes yra ne tik pavadinimas, bet ir miesto siluetas. Simbolio prasme viauruotojui tai yra patgiau suprasti, ypač užsieniečiams“, – pažymi A. Rainys.

Naujas ženklas skirtas automatinei greičio kontrolei

Vairuotojai keliuose gali pastebėti ne tik naujus gyvenvietes, bet ir greičio radarus žyminčius ženklus. Kol kas Lietuvos keliuose galima pamatyti ir seno, ir naujo pavyzdžio tai žyminčius ženklus. Tačiau ateityje, visur jie turėtų būti suvienodinti.

„Taip, šis kelio ženklas kai kuriems vairuotojams gali būti naujiena. Jame vaizduojamas fotoaparato simbolis ir turėtų būti suprantamas taip pat gerai, kaip ir senasis kelio ženklas. Senieji lieka, bet palaipsniui jie bus pakeisti. Kol kas galioja ir senasis, ir naujasis variantai“, – LRT RADIJO laidai „10-12“ teigia A. Rainys.

Sužinoti daugiau apie kelio ženklus ir ženklinimą Lietuvoje galite LRT RADIJO laidos „10-12“ laidos įraše.

Parengė Vytenis Kudarauskas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi