Naujienų srautas

Eismas2020.04.04 13:20

Po karantino kiemuose – naujos stovėjimo vietos ir dar dažniau nuvelkami automobiliai

Nors karantinas pristabdė Vilniaus savivaldybės planus atlaisvinti daugiabučių kiemus nuo piktavališkai paliekamų automobilių, tačiau pasibaigus karantinui, darbus žadama tęsti su nauja jėga. Be to, sostinėje atsiras daugiau vietų gyventojų automobiliams, pažadėjo Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas.

Pastarosiomis savaitėmis vilniečiams praleidžiant gerokai daugiau laiko namuose nei įprastai, daugiabučių kiemai nusėti automobiliais. Vieni pastatyti tvarkingai, tam skirtose vietose, o kiti – tiesiog ant žolės arba pėstiesiems skirto šaligatvio. Sostinės vicemeras Vytautas Mitalas LRT.lt teigė, kad vietų trūkumą iš dalies turėtų išspęsti „žalieji koriai“.

„Šis projektas vykdomas jau ketverius metus ir kasmet įrengiama po keliasdešimt žaliųjų korių. Šiemet planuojama įrengti dar 21 vietoje. Skirtingai nei asfaltas, žalieji koriai netrukdo lietaus vandeniui susigerti į žemę, o ir įrengti juos galima paprasčiau“, – tikino vicemeras.

Skatina rinktis kelionių alternatyvas

Jis tikina, kad savivaldybė atsižvelgia į seniūnų ir gyventojų pastabas ir siūlymus, kur galėtų būti įrengiami žalieji koriai. Tačiau anot V. Mitalo, tokių papildomų automobilio vietų įrengimas neturi būti suprantamas, kaip skatinimas gyventojams pirkti dar daugiau automobilių ir statytis juos kiemuose.

„Specialistai renka informacija, kur žalieji koriai būtų vienintelis galimas variantas sprendžiant automobilių statymo problemą. Tikrai nėra taip, kad žalieji koriai atsiras visur, vos tik pageidavus gyventojams. Savivaldybė laikosi savo nuostatos, kad kelionių automobiliu sostinėje mažėtų, gyventojai rinktųsi alternatyvas. Papildomų stovėjimo vietų įrengimas neturi skatinti naudoti automobilį“, – dėstė V. Mitalas.

Vicemero teigimu nesistengiama „žaliųjų korių“ įrengti vietose, kurios turėtų būti skirtos gyventojų laisvalaikiui. Esą žaliosios vejos vietoje koriai atsirastų tik esant de facto situacijai.

Po karantino automobilius nuvilks dažniau

Tačiau „želieji koriai“ – ne viskas. Žadama, kad dar griežčiau bus prižiūrima tvarka daugiabučių kiemuose, o ne vietoje palikti automobiliai bus toliau nutempiami, o jų savininkams skiriamos baudos.

„Akcijos, kurios metu buvo nuvelkami ne vietoje palikti automobiliai, rezultatai matomi. Žmonės sukruto, pradėjo mažiau rizikuoti palikdami automobilius neleistinose vietose. Stengsimės, kad tai būtų ne akcijos, kaip buvo iki šiol, o tęstinis procesas. Dabar karantinas truputį išbalansavo procesą, kadangi Viešosios tvarkos specialistai prioritetą skiria karantino kontrolei, tačiau pasibaigus karantinui, bus grįžtama prie tvarkos kiemuose užtikrinimo ir automobiliai priverstinai ištempiami iš kiemų bus dažniau, jei to reikės“, – LRT.lt pasakojo V. Mitalas.

Nuvilko pažeidėjų automobilius

Dar sausio pabaigoje Vilniuje savivaldybės ir policijos pareigūnai surengė akciją, kurios metu buvo priverstinai nutempti neleistinoje vietoje palikti automobiliai. Tąkart Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas socialiniame tinkle pranešė, kad baudos ir įspėjimai nebeveikia, todėl piktybinių pažeidėjų automobiliai nutempiami jėga.

„Daugėliškio g. pareigūnai užfiksavo 14 KET pažeidimų, 11 automobilių nuvežė į aikštelę, esančią Minsko plente. Visas procesas nuo užfiksavimo iki išvežimo trunka apie 30 min, tad laiko prasme tobulėti dar yra kur. Tokiam pažeidėjui ne vietoje pastatytas automobilis kainuos ne tik standartinius 15 eurų, bet papildomai 75 eurus už nuvežimą ir 15 eurų (para) už saugojimą aikštelėje. Tokiu atveju KET pažeidimas vietoje įprastų 15 eurų atsieina mažiausiai 105 eurų, o dar prisideda galvos skausmas dėl automobilio atsiėmimo“, – akcijos rezultatais sausio pabaigoje dalijosi A. Bužinskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi