Eismas

2019.06.16 22:04

Palangos pareigūnai vos spėja stabdyti pažeidėjus: nepastebėjus kelio ženklų kenčia poilsiautojų piniginės

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.16 22:04

Poilsiautojus Palangoje policijos pareigūnai pratina prie naujų taisyklių: draudimo riedėti dviračiais, paspirtukais, velomobiliais Basanavičiaus gatve. Nepastebėjus kelio ženklų – kenčia piniginė: rašomos baudos.

Išvažiavę patruliuoti Basanavičiaus gatve Palangos policijos pareigūnai vos spėja stabdyti pažeidėjus: ukmergiškė Liuba mina keturratį.

„Mes nepamatėme ženklų, o čia negalima važinėti. Uždrausta ir dabar pažeidimą padarėme“, – sako moteris.

Ji tikisi tik įspėjimo, nes tvarką pažeidžia pirmąkart. Netrukus įkliūva ir dar keli dviratininkai. Išsinuomojus paspirtuką, Basanavičiaus gatvėje, ant Palangos tilto ir Birutės parke geriausiu atveju galima jį vestis – važiuoti draudžiama.

Ribojimus taikanti savivaldybė sako besirūpinanti poilsiautojų saugumu: pernai policijoje fiksuota 13 įvykių Basanavičiaus gatvėje, susijusių su dviračiais ir paspirtukais, 8 kartus kliudyti pėstieji.

„Populiarėjant greitoms transporto priemonėms – kalbu apie elektrinius paspirtukus, apie aštuonviečius velomobilius, kuriuose važiuoja beveik pusė tonos ir daugiau svorio žmonių, kurie užima didelę dalį šaligatvio – mes turėjom kažką daryti, mes nenorėjome laukti nelaimės“, – aiškina Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Draudimams pritaria ir tokias priemones nuomojantys verslininkai: kurorte daugybė gatvių, kur galima važinėti, Vytauto gatvėje dviratininkams jau keleri metai skirta visa eismo juosta.

„Labai daug žmonių, kurie išsinuomoja paspirtukus, labai neatsakingai važinėja, ir ne tik paspirtukus, bet ir dviračius. Nuomodami mes visus žmones įspėjame, kad reikia atsargiai važiuoti, kad yra draudimas nuo birželio 1-osios“, – sako paspirtukų nuomotojas Aridonas.

Policijos pareigūnai teigia, kad apie draudimus dažnas jau girdėjęs, sunkiau sekasi užsieniečiams: „Turime už šitą draudimą nubaustų 20 asmenų. Įvairių yra, ir lietuvių, ir užsieniečių. (Už tai – LRT.lt) gresia bauda nuo 20 iki 40 eurų“, – supažindina laikinasis Palangos policijos viršininkas Kęstutis Bončkus.

Savivaldybė neatmeta, kad kitą sezoną Palangoje galbūt daugės gatvių, alėjų, kuriose bus draudžiamas dviračių, paspirtukų eismas, jei šalies mastu nebus priimti teisės aktai, draudžiantys paspirtukams riedėti šaligatviais.

Palangos policija drausmina ratuotus nusižengėlius Basanavičiaus gatvėje