LRT Metų apdovanojimai 2021. Metų valstybės kūrėjas – Ligita Jančorienė

Metų valstybės kūrėjas – žmogus, kolektyvas ar organizacija, labiausiai prisidėjusi prie Lietuvos valstybės augimo.

Ligita Jančorienė (Už nenuilstamą darbą pandemijos epicentre.)

Ji – infektologė, kurios vardas žiniasklaidoje pastaraisiais metais dažnai skamba net keliskart per dieną. Ji atsidūrė pandemijos epicentre ir drąsiai prisiėmė atsakomybę bei pareigą savo ekspertinėmis įžvalgomis ir žiniomis dalintis su visuomene. Simboliškai skirdami nominaciją šiai gydytojai, pagerbiame visus gydytojus ir medicinos personalą už gyvybiškai svarbų, dažnai nematomą ir vis dar per mažai vertinamą darbą kovojant su pandemija Lietuvoje.

„Nors nuo pandemiją sukėlusios infekcijos nukentėjo daug žmonių, patyrėme daug netekčių, pandemija mus daug išmokė: susitelkti, įvaldyti naujas technologijas, priimti greitus ir konstruktyvius sprendimus. Pandemija taip pat išgrynino infekcinių ligų specialisto, epidemiologo specialybės svarbą. Jei iki pandemijos savo įgūdžius daugiausiai tobulinome klinikinėje praktikoje, akademinėje veikloje, pandemija privertė mus įsitraukti į valstybinės kovos su pandemija strategijos kūrimą. Tai, žinoma, suteikė labai daug įsipareigojimų ir atsakomybių.

Atsiimdama šį apdovanojimą, dėkoju visų savo kolegų vardu. Man, kaip vadovei, gydytojai ir žmogui, apdovanojimas suteikia tik dar daugiau atsakomybės ir įsipareigojimų, nes man ne vienodai, kokia bus Lietuvos valstybės ateitis“, – sakė L. Jančorienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau