LRT Metų apdovanojimai 2021. Metų pilietinė iniciatyva – Bartas Pauwelsas

LRT Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti šių nominacijų laimėtojai:

Metų pilietinė iniciatyva – žmogus, kolektyvas ar organizacija, kurios idėja sutelkė ir suvienijo mus bendram tikslui.

Bartas Pauwelsas (Už ištiestą pagalbos ranką migrantų vaikams, už kasdienį mokytojo pašaukimą.)

Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus mokytojas Bartas Pauwelsas, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pamatęs vaikus, kurie rugsėjo 1-ąją nesugrįš į mokyklos suolus, neužsimerkė, o ėmėsi veiksmų – subūrė mokytojus savanorius į sambūrį „Mokytojai pabėgėliams“. Pagalbos ranką migrantų vaikams ištiesęs mokytojas kartu su kitais savanoriais paruošė skirtingas mokymosi programas pagal vaikų amžiaus grupes. Šios iniciatyvos dėka, vaikai gali mokytis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, užsienio kalbų.

„Kai pradėjau projektą, tokio apdovanojimo nesitikėjau. Galvojau, kad su penkiais savanoriais tiesiog nuvyksiu į pabėgėlių stovyklą. Šiandien yra 70 savanorių, reguliariai važiuojančių į stovyklas mokyti vaikų. Apdovanojimą priimu visų jų vardu.

Dažnai prisimenu gerbiamo kardinolo Audrio Juozo Bačkio žodžius, kad jei jau migrantai yra mūsų šalyje, turime į juos žiūrėti kaip į brolius ir seseris. Apdovanojimas mus įpareigoja ir toliau mokyti migrantų vaikus anglų ir lietuvių kalbų, matematikos. Nuoširdžiai dėkoju“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo B. Pauwelsas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau