Svarbi valanda. „Juodasis penktadienis“ peštynėmis parduotuvėse tampa jau retai: priežastis – elektroninė prekyba

Pietų Afrikoje atrasta nauja koronaviruso atmaina kol kas aptikta keliose šalyse ir jau pasiekė Europą. Atvejis užfiksuotas Belgijoje. Mokslininkams daugiausia nerimo kelia tai, kad atrasta atmaina turi per 30 mutacijų, kiek nė viena dar neturėjo. Sveikatos apsaugos ministerija griežtina tvarką atvykstantiems iš 7 Afrikos šalių į Lietuvą. Europos Komisija siūlys stabdyti keliones iš Afrikos pietų dėl naujos koronaviruso atmainos. Keliones iš regiono jau apribojo Jungtinė Karalystė, Vokietija, Japonija ir Italija.

Pokalbis studijoje – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas.

Lietuvai toliau pirmaujant Europoje pagal kalinių skaičių, Teisingumo ministerija rengia dar vieną bausmių vykdymo sistemos pertvarką. Bet bent jau kol kas apie kalinių skaičiaus mažinimą nekalbama, tik žadamos didesnės algos ir geresnės sąlygos pareigūnams, daugiau dėmesio korupcijai. Bet profsąjungos tuo netiki ir perspėja, kad dėl planuojamos reformos dalis pareigūnų paliks tarnybą.

Pokalbis studijoje – VU Kriminologijos katedros docentas Simonas Nikartas.

Dar 600 irakiečių grįžo namo iš Baltarusijos po nepavykusio bandymo pasiekti Europą. Naktį planuojamas dar vienas skrydis. Lietuvos užsienio reikalų ministras sako, kad tam tikrų deeskalacijos požymių yra, tačiau tai nereiškia krizės pabaigos. Aliaksandras Lukašenka, aplankęs migrantus prie Lenkijos sienos, sakė, kad tai gali būti ne pabaiga ir migrantų gali būti dar daugiau.

Pasaulyje šiandien „juodasis penktadienis“ – diena, kai daugelis prekybos centrų ir parduotuvių skelbia nuolaidas. Tačiau ekspertai pastebi, kad anksčiau stebinę vaizdai, kai dėl prekių net tekdavo peštis, pamažu turėtų tapti retenybe. To priežastis – elektroninė prekyba.

Pokalbis nuotoliniu būdu – Rinkos tyrimų bendrovės „Retail Zoom“ vadovas Artūras Urbonavičius.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau