Svarbi valanda. Tragedija Lamanšo sąsiauryje kursto politinius nesutarimus: JK apkaltino Prancūziją, kad ši nestabdo migrantų

I TEMA. Statybų sektoriuje – korupcijos schema

Specialiųjų tyrimų tarnyba tiria didelio masto korupcijos schemą statybų rinkoje.
Įtariama, kad valstybės tarnautojai ir kiti asmenys per tarpininkus priimdavo kyšius įvairiose teritorijų planavimo stadijose.

Šimašius džiaugiasi STT atliktu darbu: jei korumpuoti žmonės bus nušalinti nuo pareigų – tik geriau

„Korupcinė aplinka jautėsi rinkoje“, – taip sako nekilnojamojo turto analitikas Arnoldas Antanavičius. Jo nenustebino pradėto tyrimo mastas, nes pastaruoju metu ėmė strigti statybų leidimų derinimo procesas. STT tyrimą bei statybų leidimų derinimo procesus komentuoja „Citus“ įkūrėjas Mindaugas Vanagas ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

II TEMA. Naujoji Vokietijos valdžia žada naują užsienio politiką

Naujoji Vokietijos valdžia žada rimtus užsienio politikos pokyčius. Koalicijos susitarime neliko prie Angelos Merkel įprastos formuluotės apie gerus santykius su Rusija. Tačiau tikrasis naujos valdžios užsienio politikos testas bus dujotiekis su Rusija „Nord Stream 2“.

Pavilionis: keli užsienio politikos pokyčių centimetrai Berlyne pas mus gali atsiliepti kilometrais

Naujos Vokietijos valdžios žadamus užsienio politikos pokyčius komentuoja Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

III TEMA. Tragedija Lamanšo sąsiauryje

Lamanšo sąsiauryje nuskendo iš Prancūzijos į Jungtinę Karalystę bandę patekti 27 migrantai. Tarp jų – trys vaikai, viena nėščioji. Jungtinė Karalystė apkaltino Prancūziją, kad ši nestabdo migrantų.

Migracija kursto politinius nesutarimus

Migracijos klausimas – politiškai jautrus abiejose Lamanšo pusėse. Jungtinėje Karalystėje Borisas Johnson ir kiti „Brexito“ rėmėjai žadėjo po išstojimo iš Bendrijos atsiimti sienų kontrolę, bet apklausos rodo, kad dauguma konservatorių rinkėjų nėra patenkinti Johnsono vyriausybės darbu sprendžiant migracijos klausimus. Tiesiogiai iš Londono situaciją komentuoja LRT radijo bendradarbė Jungtinėje Karalystėje Viktorija Rinkevičiūtė.

IV TEMA. Vaikų skiepijimas

Europos vaistų agentūrai rekomendavus skiepyti 5–11 metų vaikus nuo COVID-19, kitą mėnesį juos bus pradedama skiepyti ir Lietuvoje. Europos vaistų agentūra rekomenduoja skiepyti vaikus ir nuo 5-erių metų. Lietuvoje ir visose Bendrijos šalyse mažamečių vaikų vakcinacija bus pradėta jau kitą mėnesį. 5– 11 metų vaikams skirtos mažesnio tūrio „Pfizer“ vakcinos. Jos Lietuvą turėtų pasiekti gruodį.

Profesorius apie 5-11 metų vaikų skiepijimą: išvada vienareikšmiška – juos reikia skiepyti

Europos vaistų agentūra patvirtino, kad vaikams skirtos „Pfizer“ vakcinos yra saugios ir efektyviai apsaugo nuo COVID-19. Bus dvi dozės. Tarp jų bus daroma trijų savaičių pertrauka. Vaikų skiepijimą komentuoja Pediatrų draugijos pirmininkas prof. Vaidotas Urbonas.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau