Labas rytas, Lietuva I d. Maratonas baltųjų meškų sostinėje: kiekvienas dalyvis bėga su apsauga

Kai kurie paveikslai gali šviesti tikrąja to žodžio prasme. Tokius šviečiančius paveikslus kuriantis grafikos menininkas Linas Blažiūnas įkvėpimo semiasi iš gamtos, konkrečiau – sraunių ir vingiuotų upelių. Kuo susijusi šviesa, upės ir grafika, pasakoja kolegė Ieva Žigaitė.

Tautodailininkai ir amatininkai jau ruošiasi artėjančioms žiemos šventėms. Radviliškio rajone Pakiršinio dvare liejamos advento žvakės, kuriami vainikai ir žaisliukai. Daliai kaimų gyventojų tokios edukacijos tapo nedidelio verslo pradžia. Pakiršinio dvare neseniai veikti pradėjo kelios dirbtuvės, kuriose nemokamai gali darbuotis kaimo amatininkai ir tautodailininkai.

Prieš kelias dienas Lietuvoje sulaukėme pirmojo sniego, o dabar keliamės ten, kur jo į valias – pasaulio baltųjų lokių sostinę, kurioje vyko maratonas. Jame dalyvavo ir laimėjimu džiaugėsi Lietuvos ambasadorius Kanadoje Darius Skusevičius. Apie įspūdžius, bėgimą per sniegą ir baltąsias meškas – pokalbyje.

Kaip ir kiekvieną ketvirtadienį, pristatome išsamią savaitės orų prognozę. Ko sulauksime artimiausiu metu, pasakoja LHMT direktoriaus pavaduotoja Vida Ralienė.

Šiandien minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris ir mergaites diena – šia proga, siekdamos atkreipti pasaulio ir visuomenės dėmesį į smurto lyties pagrindu problemą, nuo 1991-ųjų daugelis pasaulio valstybių įsitraukė į akciją „Šešiolika dienų prieš smurtą prieš moteris“. Akcija trunka iki gruodžio 10-osios, kai bus minima Tarptautinė žmogaus teisių diena. Pokalbis apie tai – su Europos lyčių lygybės instituto eksperte dr. Jolanta Reingarde ir Lygių galimybių kontroliere Birute Sabatauskaite.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau