Labas rytas, Lietuva II d. „Sodros“ naujienos: pradedamos mokėti vienišo asmens išmokos

Šį rytą kalbamės apie naujienas, susijusias su „Sodra“: skelbiama, kad pradedamos mokėti vienišo žmogaus išmokos. Kas tai ir kam priklauso, klausiame „Sodros“ Komunikacijos skyriaus patarėja Malgožata Kozič. Jos teigimu, šios išmokos tikslas būtų mažinti vienišų ar neįgalių žmonių skurdą.

Šio žaidimo bendruomenė Lietuvoje kol kas nedidelė. Priešininkų komandos, su kuriomis būtų galima pasivaržyti, arčiausiai įsikūrusios Latvijoje bei Čekijoje. Apie filmo įkvėptą ir iš Vokietijos į Lietuvą prieš penkerius metus atkeliavusį žaidimą „Jugger“ – reportaže.

Lygiai prieš 30 metų šią dieną pasaulis neteko pasaulinio garso atlikėjo Fredžio Merkurio. Jis buvo žinomas kaip grupės „Queen“ narys. O šįryt „Kalendoriaus“ žaidime klausiame jūsų – kaip ši grupė vadinosi iš pradžių?

Lietuva, nuo tada, kai atgavo Nepriklausomybę, nepraleido nei vienos pasaulinės EXPO parodos. Pasak Lietuvos paviljono generalinio komisaro Romo Jankausko, „nebūti ten, kur yra visi, būtų tiesiog labai neatsakinga“. Šiemet EXPO parodoje Dubajuje mūsų šalis prisistato kaip veržli ir atvira veikti drauge valstybė.

O dabar kviečiame į pažintį su šiuo metu Izraelyje gyvenančiu menininku Evgeniju Mermanu, kuris ir lietuvius kviečia su savo idėjomis keliauti po pasaulį. Jo pristatomi paveikslai vaizduoja netikėtai rasto XIX-XX amžiaus geografinio atlaso iliustracijas, kurias menininkas perteikė savaip. Su Lietuvoje neseniai viešėjusiu menininku kalbėjosi mūsų kolegos.

Ved. Richardas Jonaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau