Labas rytas, Lietuva II d. Kas yra „žaliasis smegenų plovimas“ ir kaip verslas juo manipuliuoja?

EK tyrimas: augant ekologiško verslo paklausai, ryškėja problema – dalis tik prisidengia žaliomis idėjomis

Europos Komisijos tyrimas parodė, kad per pastaruosius 20 metų ekologiškų produktų paklausa Europos Sąjungoje išaugo 70 proc. Deja, verslas tuo pradėjo piktnaudžiauti. LRT TEELVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis apie naują terminą „Green Washing“ („žaliąjį smegenų plovimą“) su Vilniaus universiteto fakulteto mokslininke dr. Migle Eleonora Černikovaite.

Trys atlikėjos Evelino Sašenko mėgstamos Trakų vietos: linki atrasti tas, kurios artimos širdžiai

Jei šią savaitę nuspręsite skirti valandėlę pasivaikščioi, galbūt įkvėps šis reportažas. Nukeliausime į Trakus su dainininke Evelina Sašenko. Prieš septynerius metus miestelyje įsigijusi būstą dainininkė tvirtina – čia dar nepabodo, nes yra ir istorinių objektų, ir gamtos, ir parkų. Trys Evelinos mėgstamos ir rekomenduojamos aplankyti Trakų vietos – jūsų dėmesiui.

Kartą per keletą metų: kvapą gniaužianti dykuma Čilėje – pasipuošė žiedais

O dabar nukeliaukime trumpam į Čilę – čia nacionaliniame parke dykuma pasipuošė žiedais. Kvapą gniaužiantys žydinčios dykumos vaizdai žavi vietinius ir atvykėlius.

Ryto klausimas: kas, pagal Konstituciją, gali skelbti padėtį Lietuvos Respublikoje?

Jau tradicija tapęs Konstitucijos egzaminas spalio 25 dieną ir vėl kvies nuotoliniu būdu pasitikrinti, ar gerai išmanote svarbiausią šalies įstatymą. Tiesa, šiemet laukia ir keletas pokyčių. Pirmą kartą egzaminas vyks neišskiriant neįgaliųjų kaip atskiros grupės piliečių bei bus suteikiama galimybė savo žinias pasitikrinti ir visuose šalies pataisos namuose. Be to, pirmą kartą bus pagerbtas ir apdovanotas geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis. Konstitucijos egzaminą laikome spalio 25 dieną nuo 9 iki 13 valandos.

„Lietuva 2050“: pradedama rengti pažangos strategija bei Valstybės vizija ateičiai

Spalio 25 dieną MO muziejuje Vilniuje įvyks Lietuvos ateities vizijos – Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ pradžios renginys. Plačiau apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis su premjerės patarėju Dariumi Žeruoliu.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau