Labas rytas, Lietuva I d. Konstuticijos dieną – svarstymai dėl COVID-19 suvaržymų pagrįstumo

Jei šią savaitę nuspręsite skirti valandėlę pasivaikščioti, galbūt įkvėps šis reportažas. Nukeliausime į Trakus su dainininke Evelina Sašenko. Prieš septynerius metus miestelyje įsigijusi būstą dainininkė tvirtina – čia dar nepabodo, nes yra ir istorinių objektų, ir gamtos, ir parkų. Trys Evelinos mėgstamos ir rekomenduojamos aplankyti Trakų vietos – jūsų dėmesiui.

Ryto mankštoje šįryt – jogos trenerė Milana Jašinskytė, kuri rytą skatina pradėti praktika, skirta švelniam dėmesio sutelkimui.

O dabar nukeliaukime trumpam į Čilę – čia nacionaliniame parke dykuma pasipuošė žiedais. Kvapą gniaužiantys žydinčios dykumos vaizdai žavi vietinius ir atvykėlius.

Pandemija nesustabdė noro keliauti: jau kurį laiką pastebimas pramoginių kelionių sugrįžimas. Kokios yra kainos ir ką reikėtų žinoti prieš keliaujant, klausiame Turizmo verslo asociacijos prezidentės Žydrės Gavelienės.

Spalio 25-ąją minime Konstitucijos dieną: šiandien tai siejame su pandemija, kuri reikalauja griežtų valdymo priemonių. Vieniems tai suprantama, kiti kelia klausimą, ar nėra pažeidžiamos konstitucinė teisė. Apie tai kalbamės su MRU profesorės Tomos Birmontienės.

„Kalendoriaus“ rubrikoje klausiame apie „King Kongą“ – ar žinote, kuriais metais jis išvydo didžiuosius ekranus?

Socialinių tinklų apžvalga su Dariumi Matu.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau