7 Kauno dienos. Antano Matulevičiaus paveikslai, energingoji Joana Bartaškienė ir vaikų meilė tėvynei

Po daugelio metų, pragyventų mieste, dailininkas Antanas Matulevičius pasitinka savo sodyboje, netoli Lekėčių, Jančių kaime. Dailininko parašas – stilizuotas Vytis. Jis, žymintis visus autoriaus darbus, tapo A. Matulevičiaus, žuvusio partizano sūnaus, pasipriešinimo sovietams, kodu. Daugelyje savo darbų dailininkas naudoja simbolius: raudoną spalvą, nukryžiuotąjį ar paukštį už grotų. Tai sovietmečiu nukankintos tautos likimas. Ir išlikimas, kai autorius suabejoja, ar šiandien dar kam nors reikia jo atminties istorijos? „Dabar nepasigendama tokios kūrybos. Visi eina lengvesniu keliu – gėlės, moterų portretai... Kartais kyla noras padaryti parodą, o po jos sukrauti iš paveikslų laužą ir viską sudeginti“, – nusivylimo neslepia A. Matulevičius.

Aerobika Lietuvoje gyvuoja jau 40 metų. Joana Bartaškienė – šios sporto šakos pradininkė. Dauguma moterų Joanos klube sportuoja ne vieną dešimtį metų – kartu apkeliavo ne vieną užsienio šalį ir gali pasigirti net sportiniais laimėjimais. „Mūsų amžiuje pagrindinis vaistas yra bendravimas. Žinoma, ir judėjimas, mankšta, vaikščiojimas, bet galimybė pabūti su bendraminčiais – esmė“, – apie savo vedamų užsiėmimų senjorams svarbą pasakoja Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė bei sveikos gyvensenos lektorė.

Apie tai, kad dabartinė karta kažin ar sugebėjo vaikams įskiepyti gilią meilę tėvynei, kalba istorikė, dr. Audronė Veilentienė. „Būtina įvertinti, kur suklydome, ko nepadarėme“, – pastebi pašnekovė. Jos teigimu, ugdant patriotizmą jaunimui, nepatyrusiam nei karo baisumų, nei priespaudos ar represijų, suklupo visi – šeimos, politikai, mokytojai, visuomenės lyderiai. Bet vilties pakeisti situaciją yra. Tik reikia veikti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau