Energetikos kainų krizė Europoje: sprendžiama, kaip padėti gyventojams apmokėti augančias sąskaitas

Vyriausybėje – sprendimai dėl augančių energijos kainų. Gyventojams elektros ir dujų kainų augimą planuojama išdėstyti per penkerius metus. Pusmečiui nukeliama prievolė pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Taip pat plečiamas žmonių, kurie gali pretenduoti į šildymo kompensaciją ratas.

Vokietijoje kai kurios įmonės jau nebesudarinėja naujų dujų tiekimo sutarčių“ – pasak LRT RADIJO bendradarbės Vokietijoje Laimos Žilaitytės, taip yra dėl to, nes sunku prognozuoti kainas.

JK situacija irgi sudėtinga. Čia „gamykloms gali tekti dirbti taupymo režimu“, sako LRT RADIJO bendradarbė Londone Viktorija Rinkevičiūtė. Pasak jos, kol kas labiausiai dujų brangimas atsilieps verslui.

Energetinis skurdas Lietuvoje – vienas didžiausių ES. Lietuvos gyventojams jau pernai dar iki gerokai pabrangstant dujoms ir elektrai buvo sudėtinga susimokėti už šildymą. Eurostato duomenimis, pernai maždaug kas penktas gyventojas negalėjo pakankamai šildyti būsto. Didesnis energetinis skurdas – tik Bulgarijoje. Mažiausiai problemų šildymo sąskaitos kelia Austrijos, Suomijos, Čekijos piliečiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau