Svarbi valanda. 100 paskata skiepytis, ilgalaikių bedarbių problema ir atnaujintas tyrimas dėl kelto „Estonia“ tragedijos

I tema. 100 eurų paskata skiepytis

Seimas apsisprendė – senjorams nuo 75-erių metų, kurie iki rugsėjo nebuvo pasiskiepiję nė viena vakcinos doze ir iki gruodžio 1 dienos pilnai pasiskiepys skirti 100 eurų. Premjerė teigia, kad būtent šios amžiaus grupės imunizacijos rodikliai žymiai prastesni nei jaunesnėse grupėse. Opozicija sako, kad siūlymas diskriminacinis ir abejoja, ar pinigai padarys proveržį skiepijant senjorus.

Sabatauskaitė dėl 100 eurų senjorams už vakcinaciją skyrimo: tai turėtų būti tik laikinas sprendimas
Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė apie galimą diskriminaciją dėl 100 eurų skyrimo senjorams už vakcinaciją ir galimas išimtis įstatyme.

II tema. Ilgalaikių bedarbių problema

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija stvarsto iš registruotų bedarbių sąrašo braukti tuos, kurie Užimtumo tarnyboje registruojasi tik tam, kad nemokėtų privalomojo sveikatos draudimo. Kai kurie ekspertai sako – idėja gera. Bėda tik, kad išskaidyti turinčius paskatų dirbti; jų neturinčius, nes pragyvena iš šešėlio; ir visiškai beviltiškus – be išsilavinimo, be kvalifikacijos, galbūt turinčius ydingų įpročių, labai sunku. Valstybė, anot ekspertų, turi susitaikyti, kad keli procentai nedirbančiųjų visą laiką bus išlaikytiniai.

Viceministras: net ir ilgai nedirbusius asmenis galima sugrąžinti į darbo rinką, svarbu – pakelti jų motyvaciją
Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas apie ilgalaikių bedarbių problemą ir nedarbo mažinimą.

III tema. Naujas tyrimas dėl kelto „Estonia“ tragedijos
„Estonia“ tragedijos aplinkybes besiaiškinančio privataus tyrimo vadovai šiandien pasidalijo tarpiniais rezultatais. Pasak ekspedicijos vadovo dalis apžiūrėtų durų į transporto denį sveikos, nors viso skyriaus povandeniniam robotui apžvelgti nepavyko. Ekspedicijos atstovai taip pat tikina, kad nuolaužos pasislinkusios, tad sunku patikrinti laivo korpusą, ant kurio esą užfiksuotos skylės. Apie jas primąkart pranešė „Discovery“ dokumentinio filmo kūrėjai. Dėl pasirodžiusios naujos informacijos šiemet dar vieną oficialų tyrimą pradėjo ir Švedija bei Estija.

LRT RADIJO bendradarbis Estijoje apie atnaujintą kelto „Estonia“ tragedijos tyrimą: stengiamasi kalbėti tik patikrintus dalykus
LRT RADIJO bendradarbis Estijoje Vaidas Matulaitis apie atnaujintą kelto „Estonia“ tragedijos tyrimą, jo vertinimą Estijoje.

Ved. Rasa Tapinienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau