Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus. Thibault Noally – apie archyvuose atrandamus baroko perlus ir nutrūkusias stygas

Barokas genuose – taip galima būtų apibūdinti šios dienos laidų ciklo „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ svečią.

Barokas lyg švyturys išnyra prieš akis ir tampa tikslu, kurio sieki kiekvieną dieną, kad tolimi amžiai ir jo žmonės taptų artimi ir suprantami dabar, nes jie tokie pat kaip ir mes ir taip pat arti dangaus.

Muzikiniai kupolai tvirti kaip akmeniniai skliautai ir lengvi kaip aukštai plevenančios marmuro klostės.

Thibault Noally – garsus prancūzų smuikininkas, barokinės muzikos atlikėjas ir aistringas jos propaguotojas. „Pagalvojau, kad barokinė muzika turėtų būti plačiai pristatyta klausytojams. Tai tarsi misija, kurią norėjau įgyvendinti“, – sako Thibault Noally.

Tarp profesionalių atlikėjų sutikti bendraminčiai, barokinės muzikos žvaigždės Cecilia Bartoli, Philippas Jarousky’s, Vivica Genaux ir fanatiškai pasišventę barokui muzikantai, grojantys Paryžiuje jo įkurtame ansamblyje ,,Les Accent''.

„Viena iš didžiausių laimių mano karjeroje – groti su tokiais įkvepiančiais muzikantais“, – sako jis.

Apie muzikines klajones, ieškant geriausių mokytojų, prancūzišką virtuvę ir Londono prisijaukinimą, archyvuose atrandamus baroko perlus ir nutrūkusias stygas – laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“.

Ved. Nomeda Kazlaus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau