Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus. Iraklis Nasidzė – apie motinos pastabas, dievinamą sūnų ir tris tėvynes

Senieji Kaukazo kalnai nusileidžia į širdį, pažadina aristokratiškas giminės gijas ir... trapiu atsiminimų taku pasiekia dabarties kūrėją – Iraklį Nasidzę, kurio darbai plevena ažūrinėmis klostėmis, jungdami amžius, tradicijas ir netgi tautas.

Karališkas vardas – Iraklis Nasidzė – kartvelų kilmės kūrėjas, dievinantis viską, kas gražu ir kuriantis įstabias juvelyrikos bei aukštosios mados kolekcijas. „Nežinau kodėl, bet visada pasąmonėje žinojau, kad turėsiu žmoną iš Azijos”, – sako kūrėjas Iraklis Nasidzė.

Tradiciškai kartvelų karingumas bei išskirtinė pagarba moterims ir motinoms kaip kūrybinė kvintesencija ryškia gija tęsiasi per visus Iraklio Nasidzės dizaino kolekcijų pristatymus – ar tai būtų mažoji plastika, ar aukštosios mados kolekcijos, kur meistro ranka išglostyti siuviniai skirti atverti moters individualumą bei paties dizainerio filosofinį gyvenimo supratimą – kurti grožį, kuris sutaurintų gyvenimą ir įkvėptų prasmės, ieškant dar neatrastų būties spalvų. „Menas žavėti” – taip pasauliniai kritikai vertina Iraklio Nasidzės darbus.

Apie motinos pastabas, tris tėvynes – Sakartvelą, Prancūziją ir Lietuvą, – įtraukiančią Azijos kultūrą bei žmoną – kinę menininkę ir dievinamą sūnų, kuriame mato savo grožio filosofijos tęsėją.

Ved. Nomeda Kazlaus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau