Panorama. Lietuvoje toliau blogėja epideminė situacija – paros susirgusiųjų skaičius perkopė du tūkstančius

Lietuvoje toliau blogėja epideminė situacija – paros susirgusiųjų skaičius perkopė du tūkstančius – nustatyti 2066 nauji COVID-19 atvejai, iš 21 mirusio žmogaus visiškai paskiepyti tebuvo du. Daugėja protrūkių ir ugdymo įstaigose – jie sudaro daugiau nei pusę visų šalyje registruotų protrūkių. Vis dėlto Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė, kad lopšelyje-darželyje nustačius koronaviruso atvejį nebebus izoliuojama visa grupė.

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar į Lietuvą galėjo būti nelegaliai įvežamos atliekos deginimui. Pasak Aplinkos ministro, pernai apie dešimtadalis sudegintų atliekų buvo nelietuviškos. Atliekų tvarkytojai, sako, kad atliekos iš kitų šalių deginamos Lietuvoje dėl reguliavimo problemų.

Šįryt viena iš Ruklos pabėgėlių priėmimo centro gyventojų pagimdė negyvą kūdikį. Pasak centro atstovų, iš Jonavos ligoninės moterį planuojama išleisti rytoj.

Sakartvele baigėsi vietos valdžios rinkimai, tapę rimtu išbandymu populiarumą prarandančiai valdančiai partijai „Kartvelų svajonė“. Nuo jų baigties priklausys, ar kitais metais bus renkamas naujas parlamentas. Įtampos dar pridėjo išvakarėse į Sakartvelą grįžusio buvusio šalies prezidento Michailo Saakašvilio areštas. Per jį kalėjime aplankiusius asmenis „Rožių revoliucijos“ lyderis perdavė, kad Sakartvelui reikia tikros demokratijos, kai politiniai oponentai negrūdami į kalėjimus ar verčiami rinktis tremtį.

ES skelbia apie planus kurti agentūrą, kuri padėtų pasiruošti ateities pandemijoms. Anot idėjos autorių, tai leistų anksčiau pastebėti nerimą keliančius susirgimus ir į juos reaguoti. Tačiau kritikai baiminasi, kad nauja institucija padidins farmacijos lobistų įtaką. Iš Briuselio – Mindaugas Laukagalis ir Justina llkevičiūtė.

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė Vokietijoje, Acheno mieste, dalyvavo konferencijoje apie Europos ateitį ir ceremonijoje, per kurią Karolio Didžiojo apdovanojimas įteiktas Rumunijos prezidentui Klausui Johaniui. Prieš 8-erius metus šį politikos „Oskaru“ vadinamą apdovanojimą už indėlį siekiant Europos vienybės ir ekonominio stabilumo yra pelniusi ir Dalia Grybauskaitė. Tarptautiniu Karolio Diidžiojo apdovanojimu, kurį 1950-aisiais įsteigė Aachenas, apdovanoti: Popiežius Jonas Paulius II, legendinis britų premjeras Vinstonas Čerčilis, Čekijos humanistas ir prezidentas Vaclavas Havelas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kiti iškilūs politikos veikėjai.

Dėl riboto pasisakymų per posėdžius laiko ne kartą piktinęsi Kauno opozicijos nariai stebisi, kad net ir įsigaliojus galimybių paso reikalavimams, tarybos posėdžiai taip ir liko nuotoliniai. Taip priiminėjant sprendimus esą nukenčia kokybė, diskusijos nebūna veiksmingos. Valdantieji sako, kad grįžti prie gyvų posėdžių negalima dėl saugumo neatitinkančios per mažos salės.

Baigėsi „Poetinis Druskininkų ruduo“. Jotvingių premija už įtaigų vaizduotės ir atminties proveržį poezijos rinkinyje „Vienos vasaros giesmė“ įteikta Dainiui Gintalui. Jaunojo Jotvingio premija už drąsią poeziją pirmoje knygoje „SMS gėlytė“ apdovanotas Nojus Saulytis.

Penkioliktą kartą Vilniuje vykęs tarptautinis festivalis „Vilniaus fotografijos ratas“, į „Fotografų savaitgalį“ subūrė spaudos fotografus ir fotožurnalistikos specialistus iš viso pasaulio. Pasak renginio organizatoriaus Jono Staselio, šiemet festivalis išskirtinis dėl itin daug asmeninių istorijų. Tačiau Lietuvos žiniasklaidoje, sako Jonas Staselis, tokių pasakojimų beveik nėra. Paskelbti festivalio nugalėtojai – fotografas iš Baltarusijos Aleksandras Vasiukovičius ir fotografė iš Rusijos Jelena Kalužnaja.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau