Panorama. Dėl prasto situacijos valdymo ir vangaus skiepijimosi – prezidento kritika ir Vyriausybei, ir Dulkiui

Prezidentūra kritikuoja Vyriausybę prastai valdant pandemiją, taip pat lėtai skiepijant, ypač vyresnio amžiaus žmones. Sveikatos apsaugos ministrui – kritika ir dėl laidos, kurioje kalbinamas jo patarėjas.

Kupiškio rajone paskiepyti bene visi gyventojai. Nors šalies šeimos gydytojai už kiekvieną bent viena doze paskiepytą pacientą skatinami išmokomis, Kupiškio medicinos punktų slaugytojos tą padarė be jokių priedų.

Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, pažeidžiamiausiuose ruožuose Druskininkų, Aleksandro Barausko ir Adutiškio užkardose pradėtas statyti fizinis barjeras.

Aukščiausiosios tarybos atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis gydomas Santaros klinikose. Informaciją patvirtino profesoriaus sūnus. Pasak jo, Landsbergis gydomas dėl infekcijos, pirmadienį turėtų būti išleistas namo.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo įteisinti neatlygintiną surogatinę motinystę, kai nėštumas fiziologiškai negalimas.

Sakartvele sulaikytas buvęs šalies prezidentas Michailas Saakašvilis, kuris beveik dešimt metų nesilankė šalyje.

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas skubiai pasirašė Kongreso priimtą laikino finansavimo iki gruodžio 3-osios įstatymą, bet kai kuriuos projektus gali tekti stabdyti.

Paskutinę oficialaus vizito dieną Lietuvoje viešinti Danijos kronprincesė Mary lankėsi Vilniaus universitete, kur atidarė Danijos ambasados organizuojamą konferenciją, skirtą dvišalių Danijos ir Lietuvos diplomatinių santykių šimtmečiui paminėti.

Eidamas 73-uosius mirė Nepriklausomybės Akto signataras – tapytojas Vytautas Kolesnikovas. Kolesnikovas dalyvavo ne tik kūrybinėje ir politinėje, bet ir kultūros, švietimo, mokslo, paveldo saugos veikloje.

Tūkstančiai afganistaniečių norėtų išvykti iš Talibano valdomos šalies. Vienus iš namų veja skurdas – Jungtinių Tautų duomenimis, trečdalis Afganistano gyventojų badauja. Kiti turi slėptis, nes gresia pavojus gyvybei.

Tauragėje siautėja šernai. Iki šiol atokesnių rajonų gyventojams nuostolių pridarę žvėrys prieš mėnesį pradėjo veržtis ir į miesto centrą: rausia parkus, įstaigų ir daugiabučių kiemus.

Rusijoje įvyko pirmos „karališkos“ vestuvės po bolševikinio perversmo 1917 metais. Europos monarchų – buvusių ir dabartinių – šeimų atstovai atvyko į didžiojo kunigaikščio Georgijaus Romanovo ir italės Rebeccos Virginios Bettarini tuoktuves Sankt Peterburge.

Kaune savaitgalį vyksiančiame 31-ajame tarptautiniame šokio festivalyje „Aura“ – Lietuvos ir užsienio atlikėjai ir pasirodymai naujose erdvėse.

Režisierė Eglė Švedkauskaitė šįvakar tarptautinio teatrų festivalio „Sirenos“ programoje pristatė performansą „Žiūrėdama viena į kitą“, kurį sukurti įkvėpė menininkės Veronikos Šleivytės asmenybė.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau