Svarbi valanda. Migrantų aprūpinimas maistu savivaldybėse: Varėnoje karštas teikiamas ir 3 kartus, Druskininkuose – nė karto

Reaguodamas į kaistančią nekilnojamojo turto rinką Lietuvos bankas siūlo dvigubinti – nuo penkiolikos iki trisdešimties – procentų įnašą, skolinantis antram būstui. Planuojama, kad šis reikalavimas įsigaliotų nuo kitų metų pradžios. Nekilnojamojo turto vystytojai bei valdančiųjų atstovai Seime abejoja, ar tai atvėsins rinką. O bankai iš karto sako – paskolų palūkanas didins visiems, net ir norintiems pirmo ir vienintelio būsto, jei kredito davėjai bus įpareigoti sukaupti papildomą kapitalo rezervą.

Pokalbis studijoje – Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad ir šąlant orams Lietuvos migracijos politika nesikeis – migrantams bus teikiama būtinoji pagalba, bet jie nebus įleidžiami į šalį. Galimybę taikyti tokias priemones Lietuva siūlys visai Europos Sąjungai. Tai jau taiko kaimyninė Lenkija, kuri tęsia ekstremalią situaciją, nustačius, kad dalis migrantų gali kelti grėsmę šaliai. Šiuo metu apie keturis šimtus migrantų dar likę pasienyje su Baltarusija esančiose užkardose. Likusieji išskirstyti į skirtingas vietas – apie 700 vienišų vyrų apgyvendinti Kybartų pataisos namuose, panašiai tiek – Medininkuose, daugiau nei pusė tūkstančio – Pabradėje. Dalis pažeidžiamos grupės – moterys su vaikais, ligoti, senyvo amžiaus – Rukloje ir Naujininkuose.

Pokalbis nuotoliniu būdu – Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė.

Po paniško pirkimo tūkstančiuose Jungtinės Karalystės degalinių trūksta degalų. Ne, jų nestinga perdirbimo gamyklose – tiesiog nėra kam atvežti: trūksta sunkvežimių vairuotojų. Šalies Vyriausybė sako, kad visiems reikėtų apsiraminti. Padėti pasiruošusi kariuomenė. Kritikai atkerta, kad tokia situacija susidarė dėl „Brexito“.

Pokalbis studijoje – „Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau