Svarbi valanda. Kas penktas gyventojas Lietuvoje skursta – baiminamasi, kad šildymo sezonas padidins jų gretas

Kas penktas gyventojas skursta. Tai rodo naujausia šalies skurdo apžvalga, kurioje buvo vertinamos 2019 metais žmonių gautos pajamos. Ūkio augimas lėtės, o greta didėjančių atlyginimų didės ir kainos. Tokius šiuos metus mato Lietuvos bankas. Prekes ir paslaugas brangina energijos kainų šuolis. Nevyriausybininkai baiminasi, kad šildymo sezonas padidins skurstančiųjų gretas. Lietuvos banko vadovas sako – infliacijos kilimas bus laikinas, tik nežinia, kiek tas laikinas truks. Skurdo rizikos lygis šalyje smarkiai nekinta jau 14 metų, kai pradėti vertinti rodikliai – vargingai gyvena apie penktadalį žmonių.

Pokalbis studijoje – VU profesorius, ekonomistas Romas Lazutka.

„Kanclerio trileris“ po rinkimų Vokietijoje: iniciatyvos nuspręsti šalies politinę ateitį imasi žalieji ir liberalai

Vokietijoje paskelbus rinkimų rezultatus – aklavietė, arba „kanclerio trileris“ – taip skelbia šalies laikraščių antraštės. Tiek daugiausiai balsų surinkę socialdemokratai, tiek nedaug atsilikę krikščionys demokratai sako gavę mandatą formuoti Vyriausybę. Kas pakeis Angelą Merkel – lieka atviras klausimas, o iniciatyvos nuspręsti Vokietijos politinę ateitį imasi žalieji ir liberalai.

Pokalbis nuotoliniu būdu – politologas Gediminas Vitkus.

Tarp Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos laikosi įtampa dėl Europos Sąjungos ambasadoriaus. Strategiškai svarbiai atstovybei jau ilgiau nei metus – nuo pernykščio rugpjūčio, kai baigėsi Jovitos Neliupšienės kadencija – laikinai vadovauja diplomatas Simonas Šatūnas. Pagal Konstituciją, ambasadorius Vyriausybės teikimu tvirtina prezidentas, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui. Ir nors kandidatu buvo siūlytas ne vienas, sutarti dėl priimtino visoms pusėms nepavyksta. Prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė sako, kad valdantieji tik gilina konfliktą su šalies vadovu. Valdančiųjų atstovas, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis sako, kad pagal naują tvarką, dėl kurios sutarė visos koalicijos partnerės, diplomatinėms atstovybėms turėtų vadovauti profesionalai – karjeros diplomatai, atrinkti konkurse, o ne politinį ar asmeninį pasitikėjimą turintys pareigūnai. Tačiau, pasak Pavilionio, Prezidentūra siūlo tik Nausėdai lojalius kandidatus.

Pokalbis studijoje – 15min.lt vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau