LRT forumas. Politikai ir pramonės atstovai tikina – žmonių srautus galima suvaldyti ir be galimybių paso: ar valstybė būtų pajėgi?

Nuo šiandienos visi, turintys galimybių pasą, įgijo daugiau laisvių, o jo neturintys atvirkščiai – prarado jas, nes ne visur galės patekti. Galimybių pasas nepasitenkinimą daugiausiai kelia neigiantiems skiepus, bet yra tokia grupė asmenų, kurie pasiskiepijo, tačiau galimybių pasu nesinaudoja, nes, anot jų, jis varžo žmogaus laisvę, skirsto žmones į viena kitai priešiškas grupes. Vyriausybės veiksmais nepatenkintųjų mitinguose skamba nuolatinis reikalavimas – panaikinti galimybių pasą.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad tokiais sprendimais siekiama užtikrinti, jog verslai tęstų veiklą, vaikai mokytųsi ugdymo įstaigose, ligoninės teiktų paslaugas visiems, o ne tik COVID-19 sergantiems. Nuo šiandien galimybių paso nustatomos galimybės pasikeitė reikšmingai – kodėl toks sprendimas buvo būtinas? Kita vertus, ar jis laiku ir tinkamai pasiekė tuos, kam naujus ribojimus reikia įgyvendinti?

„LRT Forume“ dalyvavo: Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė; Prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė; Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas; Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis; advokatas Algimantas Šindeikis ir Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.

Ved. Nemira Pumprickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau