Panorama. Ligoninėse užpildyta beveik 80 proc. COVID-19 lovų, stabdoma planinė chirurginė pagalba

Nuo šiandienos ribojama dalis veiklų ir paslaugų žmonėms, neturintiems galimybių paso ar jam prilygstančio dokumento. Su galimybių pasu prekybos ar paslaugų teikimo vietose kaukės nebeprivalomos. Tačiau vietose be galimybių paso jos lieka būtinybe.

Šalies ligoninėse šiuo metu užpildyta beveik 80 proc. COVID-19 pacientams skirtų lovų. Užsikrėtimų skaičiams toliau augant, gydymo įstaigos jau plečia COVID-19 skyrius.

Rekordą po rekordo pasiekiančios didmeninės elektros ir dujų kainos, anot ekonomistų, panašu, tik įsibėgėja. Verslai dėl to jau skaičiuoja išaugusias išlaidas ir neslepia – galiausiai tai bus matyti prekių ir paslaugų kainose.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad valdantieji planuoja nuo sausio didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, nenaikins centralizuoto šildymo lengvatos, bet automobilių mokesčius planuoja didinti.

Keičiantis orams, plintant ir peršalimo ligoms, ir COVID-19, žmonės masiškai perka greituosius COVID-19 testus. Tokių testų pardavimai vaistinėse išaugo kelis kartus.

COVID-19 protrūkių ugdymo įstaigose daugėja – nuo rugsėjo jų registruota 42. Tuo metu nuo šiandien laisvėja 5-12 klasių mokinių srautų reguliavimas – nebelieka reikalavimo, kad vieną srautą sudarytų daugiausia 100 mokinių.

Graikijoje griežtėja ribojimai nepasiskiepijusiems nuo COVID-19. Nuo šiandien testai jiems tampa mokami. Nepasiskiepiję viešojo ir privataus sektoriaus darbuotojai turės tikrintis kartą per savaitę, o švietimo įstaigų ir paslaugų sektoriaus darbuotojai bei studentai du kartus.

Šiaurės Korėja skelbia savaitgalį išbandžiusi naujas ilgojo nuotolio sparnuotąsias raketas. Pasak Pchenjano, raketos per dvi valandas nuskrido pusantro tūkstančio kilometrų.

Norvegijoje vykstat parlamento rinkimams, leiboristai viliasi užbaigti 8 metus trunkantį centro dešinės vyriausybės valdymą.

Kabulo oro uoste įvyko pirmas tarptautinis komercinis skrydis nuo tada, kai valdžią Afganistane perėmė Talibanas. Iš Pakistano atskridęs lėktuvas nusileido Kabule ir vėliau išskrido atgal į Islamabadą.

Vilniuje ruošiamasi archeologijos parodai, kuri, pasak Nacionalinio muziejaus, unikali ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio mastu. Ji skirta žymios archeologės Marijos Gimbutienės gimimo šimtmečiui, organizatoriai parodą vadina skolos grąžinimu mokslininkei, kuri ilgą laiką svetur žinota plačiau nei Lietuvoje.

Šįvakar Vilniuje įvyko daugiau nei 5 metus kurto režisierės Giedrės Žickytės dokumentinio filmo „Šuolis“ išankstinė premjera. Filmas pasakoja apie lietuvių jūreivį Simą Kudirką, 1970-aisiais iš sovietinio laivo peršokusį į Jungtinių Valstijų pakrančių apsaugos katerį. Jūreivis prašė politinio prieglobsčio, bet buvo grąžintas atgal. Simo Kudirkos šuolis tada sukėlė politinį sąmyšį ir Jungtinėse Valstijose, ir Sovietų Sąjungoje.

Vilniuje, buvusioje Vilniaus Didžiosios Sinagogos vietoje, Žydų gatvėje, surengta istorinė naujojo Toros ritinio užbaigimo ir pasveikinimo ceremonija Hakafot.

Šiuolaikinės muzikos festivalį „Permainų muzika“ Klaipėdoje trečiadienį pradės pirmą kartą Lietuvoje statoma kompozitoriaus Michaelo Nymano neurologinė opera „Vyras, kuris palaikė savo žmoną skrybėle“.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau