Panorama. Mokslo metus pradėjusios mokyklos nesulaukia dar pavasarį žadėtų kompiuterių

Vėlų šeštadienio vakarą 78-ajame Venecijos kino festivalyje išdalyti apdovanojimai ir įsimintina akimirka Lietuvos kino kūrėjams – režisieriaus Lauryno Bareišos debiutinis ilgametražis filmas „Piligrimai“ išrinktas geriausiu konkursinės programos „Horizontai“ filmu.

Aplinkos ministerija planuoja 5 kartus didinti sąvartynų mokestį, siekdama skatinti rūšiuoti ir perdirbti šiukšles. Savivaldybių asociacijos vadovas sako, kad dėl to atliekų surinkimas gyventojams pabrangs keliasdešimt eurų per metus.

Valdžios institucijos tikslina aplinkybes dėl Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje įstrigusių 5 afganistaniečių ir kreipsis į Europos Žmogaus Teisių Teismą, kad šis panaikintų sprendimą, kuriuo šaliai uždrausta juos grąžinti į Baltarusiją.

Pandemijos sukeltas stresas turėjo įtakos žmonių, ypač jaunimo, psichologinei sveikatai, todėl kai kurios šalys siekia sudaryti sąlygas, padėsiančias jiems greičiau atsitiesti.

Nors mokslo metai jau prasidėję, dalis šalies mokyklų dar negavo nešiojamųjų kompiuterių. Švietimo ministerija tikina, kad kompiuteriai atvežti turėjo būti pavasarį, tačiau elektronikos prekių tiekimo grandinės esą stringa visame pasaulyje.

Popiežius Pranciškus susitiko su Vengrijos premjeru Viktoru Orbanu, pagarsėjusiu prieš migrantus nutaikyta retorika.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau