Svarbi valanda. Mitingo organizatoriai prieš rytojų susidūrė su problemomis: sostinės įmonės atsisakė bendradarbiauti

Europos Žmogaus Teisių Teismas vakar pritaikė laikinąsias apsaugos priemones penkių Afganistano piliečių byloje prieš Lietuvą, neleisdamas jų išsiųsti iš Lietuvos iki šio mėnesio pabaigos. Tačiau Lietuvos pareigūnai ir politikai teigia, kad tie afganistaniečiai nebuvo Lietuvos teritorijoje ir tik šiandien rodydami Strasbūro teismo sprendimą bandė patekti į šalį iš Baltarusijos pusės. Ir nebuvo įleisti. Afganistaniečių adovokatė Asta Astrauskienė tikina, kad Lietuvai gresia dar viena byla.

Pokalbis studijoje – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentė Vygantė Milašiūtė.

Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka atvyko į Maskvą. Šiais metais su Vladimiru Putinu Lukašenka susitinka jau penktą kartą. Manoma, kad lyderiai aptarę dvišalius santykius, gali pasirašyti gilesnės integracijos planus. Susitikime planuojama aptarti ir regionui aktualius klausimus, pavyzdžiui padėtį Afganistane. Lukašenka į Maskvą atvyko bendrų Baltarusijos ir Rusijos karinių pratybų „Zapad“ išvakarėse.

Pokalbis studijoje – krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Vakar dėl rugpjūčio 10-osios riaušių prie Seimo sulaikytam Antanui Kandrotui Vilniaus miesto apylinkės teismas skyrė pusės metų namų areštą. Jam uždrausta dalyvauti kai kuriuose mitinguose bei bendrauti su 41 asmeniu. Policija sulaikė ir per Garliavos įvykius pagarsėjusį Andrių Lobovą. Jį prašoma suimti mėnesiui. Teismas nesustabdė ir anksčiau priimto sprendimo neleisti mitingo prie Seimo. Šeimų sąjūdžio vadovas sako teismo sprendimą gerbsiantis, tačiau skundžiasi, kad organizuoti renginį Katedros aikštėje sunku ir dėl neva daromo spaudimo verslui.

Pokalbis studijoje – LRT radijo žurnalistas Marius Jokūbaitis.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau