Svarbi valanda. Naujas politinių mainų sezonas: kokie iššūkiai laukia prezidento ir valdančiųjų?

I tema. Poryt, kartu su Seimo rudens sesija, prasidės ir naujas politinis sezonas. Su Seimo valdyba susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad norint įvykdyti mokesčių reformą delsti nebegalima. Taip pat akcentavo būtinybę didinti pensijas bei regionų finansinį raštingumą. Tarp Seimo pirmininkės svarbiausių rudens darbų – ir partnerystės įstatymas. Esą jį jau seniai vėluojama priimti. Prezidentas mano, kad reikia dar daugiau diskusijų. O projektą pirmąkart teikęs žmogaus teisių komiteto pirmininkas šįkart paramos tikisi iš naujos Sauliaus Skvernelio frakcijos.

II tema. Paryžiuje prasidėjęs teismas vėl atveria 2015-ųjų lapkričio teroro išpuolio žaizdas. Tąkart buvo nužudyta 130 žmonių, pusketvirto šimto – sužeista. Teisiami 20 kaltinamųjų, tarp jų – vienintelis likęs gyvas tiesioginis atakų vykdytojas. Byla nagrinėjama specialiai tam pastatytoje teismo salėje. Jeigu bylos nagrinėjimas neužsitęs, verdiktas bus skelbiamas gegužę.

Dažniausi išpuolių organizatoriai ar atsakomybę už atakas prisiėmė dvi grupuotės „Al-Qaeda“ ir „Islamo valstybė“, kurios neretu atveju pasekėjus išsiaugino čia pat, Paryžiaus, Londono ar Berlyno kvartale. Sukrėsta Europa pasižadėjo kovoti su žmonių radikalizacija. Ir pažadą tęsėjo. Atsirado įvairiausių programų, tačiau ekspertai sako, kad penkmetis – pernelyg trumpas laikas įvertinti, ar jos veikia.

III tema. Taivano institucijų duomenys rodo, nuo vasario iki birželio pabaigos Lietuvos parduotuvėse Taivano gyventojai išleido apie 76 mln. eurų. Taipėjaus misijos Baltijos šalyse atstovas Erikas Huangas sako, Taivano gyventojų susidomėjimas lietuviška produkcija – dėkingumas už Lietuvos dovanotas vakcinas ir priimtą sprendimą įkurti šalies atstovybę.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė sako, kad Lietuvos atstovybė Taipėjuje atsiras, kai tik Seimas pataisys įstatymą, leidžiantį kurti prekybos atstovybes ir su tomis šalimis, su kuriomis neturime diplomatinių santykių. Kartu Aušrinė Armonaitė primena, kad kone 80 proc. bendrojo vidaus produkto priklausomi nuo eksporto, todėl mes turime būti visur, taip pat ir Kinijoje.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau