Labas rytas, Lietuva I d. Nuo rugsėjo 13-osios gali sutrikti prekybos grandinė – užsakymų tiekėjams sparčiai mažėja

Loretai jos lipdomi molinukai – ir nakties sergėtojai, ir aplinkos atspindys: sukurti pirmuosius įkvėpė anūkai

Molio sugeriamos ir atspindimos emocijos. Iš molio Loreta Kubiliūnienė kuria žmogeliukus, kurie daugelį verčia stabtelėti ir nusišypsoti. Vaikus primenantys lipdiniai – jos pačios emocijų, patirčių išraiška, aplinkos atspindys. Jų ramygalietė stengiasi nedovanoti, tad jie jai palaiko kompaniją: vasarą – sode, žiemą – namuose.

Parodoje „Laukinės gamtos šuolis“ prie paveikslų stabtelėsite ilgiau – juose ne viskas pamatoma iškart

„Laukinės gamtos šuolis“. Nuklyskime į požemius. Tiksliau, į sostinėje esančio Energetikos ir technikos muziejaus Kondensatorių salę, kur šiuo metu veikia menininkės Ievos Juršėnaitės paroda „Laukinės gamtos šuolis“. Tik prie paveikslų čia reikia stabtelėti ilgiau nei pusę minutės, nes ne viskas darbuose pamatoma iškart kaip ant delno.

Amerikiečiai po 20 metų apie dvi valandas, pakeitusias JAV: tai diena, per kurią iš mūsų buvo atimta viskas, ką turėjome

Dvi valandos, pakeitusios Ameriką. Jungtinės Amerikos Valstijos šią savaitę mini Rugsėjo 11-osios atakų 20-ąsias metines. Teroristams užgrobus lėktuvus ir nukreipus juos į Pasaulio prekybos centrą, Pentagoną ir laukus Pensilvanijoje žuvo beveik 3 tūkstančiai žmonių. Po dvidešimties metų įvykių liudininkai pasakoja apie dvi valandas, pakeitusias Ameriką.

Knygų apžvalga su Jolanta Kryževičiene

Knygų apžvalga. LRT KLASIKOS vyresnioji redaktorė Jolanta Kryževičienė dalijasi knygų rekomendacijomis.

Artėjant rugsėjo 13-ajai prekybininkai nerimauja tiek dėl galimų konfliktų, tiek dėl eilių prie parduotuvių

Galimybių pasas ir parduotuvės. Nuo rugsėjo 13-osios įsigalioja reikalavimas žmones aptarnauti tik su galimybių pasais. Tai galios kiekvienoje maisto ir ne tik prekių parduotuvėje, didesnėje nei 1 500 kvadratinių metrų. Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovei Rūtai Vainienei sako, kad reikalavimas nuo rugsėjo 13-osios žmones aptarnauti tik su galimybių pasu gali paveikti visą prekybos grandinę. Apie tai – pokalbis su Rūta Vainiene bei ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėju Karoliu Žemaičiu.

Kalendorius. 42-ąjį gimtadienį šiandien švenčia dainininkė Alecia Beth Moore, geriau žinoma kaip Pink. Triskart pelniusi „Grammy“ apdovanojimus, dainininkė ir dainų autorė pardavė per 100 milijonų kopijų albumų ir yra nuolat įtraukiama į geriausių ir didžiausią įtaką padariusių atlikėjų sąrašus. O šio ryto klausimas skambėjo štai taip – kas įkvėpė Pink slapyvardį?

I-ąją laidos dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Richardas Jonaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau