Laba diena, Lietuva. Kokia ateitis laukia Seimo LVŽS frakcijos?

Veryga apie naujos frakcijos susikūrimą: jėgos tai mums neprideda, bet gerai, kad atsiskirta ne prieš pat rinkimus

10 Seimo valstiečių kartu su trimis politikais iš Mišrios grupės kuria naują frakciją Seime. Ji vadinsis Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“. Politikai sako, tai bus centro kairiosios krypties frakcija. Apie tai, ką tai reiškia Valstiečių frakcijai – pokalbyje su Seimo LVŽS frakcijos seniūno pavaduotojas A. Veryga.

Pradėta skiepyti pastiprinamąja doze: prioritetas – sergantieji sunkiomis ligomis ir medikai

Trečiąja COVID-19 skiepų doze nuo antradienio ryto pradėti skiepyti Kauno klinikų medikai. Pirmiausia kviečiami rizikingiausiuose skyriuose dirbantys. Per pirmą dieną trečia doze ketinama paskiepyti apie 100 medikų. Skiepijami ir itin sunkiomis ligomis sergantys pacientai. Kauno klinikų vakcinavimo centre lankėsi Kristina Karlonė.

Čaplinskas: nėra prasmė tirti antikūnus, imunitetas per laiką vis tiek nusilpsta ir stiprinamosios dozės tikrai reikės

Nuo šiandien sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių. Tarp jų – sveikatos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir visi vyresni nei 65-erių asmenys. Šiandien trečią skiepą jau gavo Kauno klinikų darbuotojai. Revakcinacija pradedama atlikus mokslinius tyrimus, parodžiusius, kad po pusmečio antikūnų kiekis organizme smarkiai sumažėja. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad ilgainiui visi skiepytis galintys gyventojai bus revakcinuojami. Apie tai – pokalbyje su virusologu Sauliumi Čaplinsku.

Politologas: Skvernelį ir Karbauskį išskyrė didėjanti Blinkevičiūtės sėkmė

Politologo Igno Kalpoko komentaras apie svarbiausias Lietuvos politines aktualijas.

Atnaujinamas įtariamo Rugsėjo 11 išpuolio planuotojo teismas: procesas iki šiol įstrigęs, nes įrodymai surinkti per žiaurius kaltinimus

Likus vos kelioms dienoms iki Rugsėjo vienuoliktosios išpuolio dvidešimtųjų metinių, Amerikos laivyno Gvantanamo bazėje atnaujinamas įtariamo atakų planuotojo teismas. Tiesa, procesas – vis dar įstrigęs pirmajame etape, nes kaltintojai ir advokatai nesutaria dėl paties teismo taisyklių ir įrodymų. Pasak Kalido Šeicho Mohamedo gynėjų, prokurorų pateikiami įrodymai apie jį ir kitus kaltinamuosius – netinkami, mat surinkti per žiaurius kankinimus, kai vyrai kalėjo Centrinės Žvalgybos Agentūros kalėjimuose. Manoma, kad po 17 mėnesių pertraukos, paskelbtos dėl pandemijos, ginčai dėl įrodymų gali užtrukti dar metus, mat advokatai Jungtinių Valstijų vyriausybę ragina paviešinti slaptus dokumentus apie kalinimo ir tardymų programą. Įtariama, jog Mohamedas Alkaidos lyderiui Osamai Bin Ladenui pirmasis pasiūlė išpuoliui prieš Ameriką panaudoti užgrobtus lėktuvus, o planui pritarus, Mohamedas buvo paskirtas jam vadovauti. Plačiau situaciją komentuoja LRT Užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius.

Ornitologas apie paukščių migraciją: šiuo metu gandrai jau yra pasiekę Afriką, o gerves dar vis galima pamatyti Lietuvoje

Ornitologas Gediminas Petkus pasakoja apie Lietuvos paukščių migracijos tendencijas.

Surengta neįprasta paroda: pristatytos Lietuvoje auginamos avys, kai kurios itin egzotiškos

Šeduvoje surengta avininkystės paroda, pristatytos Lietuvoje auginamos avių veislės. Kai kurios itin retos, mūsų šalyje auginamos vos kelis mėnesius. Avių augintojai kalba ir apie rūpesčius. Didžiausias jų – vilkų puldinėjimai. Daugiau iš Šeduvos pasakoja Aina Mizgirdė.

Ved. Milda Vilikanskytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau