Žinios. KLASCO sumažėjus geležies rūdos krovai, gyventojai sako atsikvėpę nuo įkyrių dulkių

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad sprendžiant migracijos krizę, svarbu rasti balansą siekiant užtikrinti žmogaus teises ir užkirsti kelią piktnaudžiavimui. Tai ji pareiškė po susitikimo su Lietuvoje viešinčiu Europos Komisijos vicepirmininku Margaričiu Schinu.

Kauno rajone, Pabartupio kaime, paminėtos 70-osios partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto žūties metinės.

Šeštadienį Kaune pirmą kartą vyko „Kaunas Pride“ eitynės, kuriomis siekta atkreipti dėmesį į LGBTQ+ bendruomenės žmonių problemas. Dar iki vidurdienio pareigūnai užfiksavo keletą provokacijų – vieni LGBT renginio dalyviai buvo apipilti alumi, kitoje vietoje į eitynių dalyvių pusę paleistos nekorektiškos replikos, o jau prasidėjus eitynėms agresyvių žmonių būrys blokavo Laisvės alėjos kelią ir susistumdė su pareigūnais. Eitynėse Kaune dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių, dėl viešosios tvarkos pažeidimo, agresyvaus elgesio necenzūrinių žodžių sulaikyta 13 žmonių.

Talibanui besipriešinantys kovotojai penktadienį pranešė besistengiantys atremti „smarkius“ puolimus Afganistano Pandžšyro slėnyje, islamistams siekiant užimti šią paskutinę jų nekontroliuojamą provinciją.

Žmonėms, kurie patys negali vairuoti – neregiams ir silpnaregiams – motociklininkai penktą kartą surengė akciją „Mane veža“ ir pakvietė drauge pasivažinėti.

Mokslo metai Belgijoje vaikus pasitiko skirtingomis taisyklėmis. Pradinukams, kaip ir Lietuvoje, jos švelnesnės, pavyzdžiui, neprivaloma dėvėti kaukių, o vyresnių klasių mokiniams – griežtesnės.

Apsilankęs Luizianoje, JAV prezidentas Joe Bidenas pažadėjo federalinę pagalbą nuo uragano Ida nukentėjusiems amerikiečiams.

Ne vienerius metus klaipėdiečių dėl taršos skundžiama bendrovė KLASCO perpus sumažino geležies rūdos krovą.

Šiaulių oro uoste nusileido Baltijos šalyse niekada netūpiantys transatlantiniai laineriai. Čia jie kelias savaites bus remontuojami.

Sportas. Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau