Kultūros diena. Savaitės apžvalga. Teatrų sezonai vasarą, akrobatinės kelionės Vilniuje ir požiūris į žaliąsias erdves

Pradėkime nuo aktualijų – teatrų sezonai vasarą, akrobatinės kelionės Vilniuje ir požiūris į Vilniaus žaliąsias erdves

Pastaruoju metu su žmogaus teisėmis susiję klausimai vėl kursto diskusijas visuomenėje, pasigirsta gąsdinimų Vakarų šalių praktikomis, menamų tradicijų sugriovimu. Pokalbis su ekspertais apie žmogaus teisių padėtį ne tik Lietuvoje, bei mus supančius kontekstus.

Keliaukime į Molėtus, į 1-ąją tarptautinę meno trienalę „Nenuspėjamos ateitys”. Ieškodami atsakymų į klausimus, koks bus ateities pasaulis, savo kūrinius pristato šešiasdešimt menininkų iš Danijos, Irano, Kanados ir kitų pasaulio šalių.

Dabar Kaunas. Už išskirtinius paveldo išsaugojimo, scenos ir vizualiojo meno darbus, tapybos parodas ir performansus apdovanoti žinomiausi miesto kūrėjai. Penkioliktą kartą įteiktos Kauno Kultūros premijos.

Lietuvos kultūros sostinėje – Neringoje pastatyta pirmoji opera. Šį vakarą vasarotojai ir Neringos bendruomenė Nidos gimnazijos Sporto salėje pasiners į antikinį meilės trikampį Georgo Friedricho Händelio operoje „Acis ir Galatėja“.

Naujienos iš Šiaulių. Įvairiose miesto vietose išslapstyti devyni požeminiai meno kūriniai – slapukai. Visi prabyla rašytojo Rimanto Kmitos kurtais tekstais. Slapukų galerijoje įamžintas teatro 90-metis, pasaulį sukaustęs virusas, Zubovų istorija, kosminiai žaidimai, atminties mechanizmai ir kiti įvykiai.

Viena nuo kitos nutolusios, Lietuva ir Japonija, turi ne vieną jas jungiantį kultūrinį saitą. Tam, kad šie kultūriniai ryšiai stiprėtų ir būtų Užmegztos naujos bendradarbystės, siūloma steigti kultūros atašė pareigybę Japonijoje.

Susipažinkite su Lietuvos dizaino ateitimi – Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ pristatomi šiųmečio konkurso jaunųjų dizainerių idėjos, sužavėjusios profesionalų komisiją.

Žinomo fotomenininko Romualdo Požerskio nuotraukose – unikalios pastarųjų dešimtmečių šalies gyvenimo akimirkos. Septyniasdešimties metų jubiliejų švenčiantis menininkas ta proga pristato knygą ir turi ne vieną kūrybinį sumanymą.

Užsienio naujienos. Vienas labiausiai graibstomų Europos režisierių, portugalas Tjagas Rodrigesas nuo kitų metų vadovaus Avinjono teatrų festivaliui. Ši teatrų šventė po metus trukusios pertraukos vėl vyksta buvusiame Popiežiaus mieste.

Po pertraukos grįžta kitas svarbus renginys – prasidėjo vienas seniausių Europos kino festivalių ir vienas didžiausių kino renginių po daugiau nei metų pertraukas. Iš Kanų – „Kultūros dienos“ žurnalistai.

Ved. Julijus Grickevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau