Kultūros diena. Savaitės apžvalga. Menininkas Žygimantas Kudirka: kūryboje žiūrovams ir klausytojams nepataikauju

Su pavasarine jėga veriasi kultūros erdvių durys, o žiūrovai ir klausytojai išgyvena gyvai atliekamų pasirodymų emocijas.

Galimybių pasas – ilgai lauktas sprendimas renginių lankytojams, tačiau vis plačiau prasiveriant galimybių durims, paaiškėjo, kad išeiti į teatrą ar koncertą žmonės neskuba.

Pokyčius stebinčios kultūros įstaigos, bendruomenės pradėjo svarstyti, kaip žmones pakviesti išlįsti iš namų.

Vilniaus Šventojo Jono gatvės galerijoje atidaryta paroda „MANIFESTO BE KAUKIŲ”, kurioje įvairių specialybių Vilniaus dailės akademijos studentai, įkvėpti šiuolaikinių išgyvenimų ir manifestų istorijų, pristato savo manifestus.

Raudondvario dvare įsikūrusiame menų inkubatoriuje savo galimybes atskleidžia įvairių sričių kūrėjai. Menininkai čia ne tik turi galimybę kurti, bet ir gali pristatyti darbus.

Praėjo šimtmetis nuo pirmojo archyvo įkūrimo Lietuvos Respublikoje, todėl šie metai paskelbti archyvų metais. Šios progos paieškokime uostamiestyje. Tonos ir kilometrai dokumentų, bylų, brėžinių ir net kojinių iš tarybinio kojinių fabriko pavyzdžių įsikūrė saugiausiame pastate Vakarų Lietuvoje.

Senajame Plungės dvaro parke netoli Mykolo Oginskio dvaro stovinti romantizmo neogotikos stiliaus pilaitė laikrodinė – vienintelė tokia Lietuvoje. Jos laikrodis su itin retu mechanizmu –vienintelis Europoje. Ilgus metus apleistą pilaitę naujam gyvenimui prikėlė bibliotekininkai.

Viena pagrindinių praėjusios savaitės temų – Didysis šeimos gynimo maršas. Kultūros dienos“ pokalbio rubrikoje sociologė Milda Ališauskienė dalijasi įžvalgomis apie maršo susibūrimo priežastis, retoriką ir tikslus.

Pasižvalgykime po dvi parodas, kurios kaip viena. Tai menininko Manto Maziliausko kūrybos veiksmas, kviečiantis susimąstyti apie šių dienų mokyklos esmę.

Portreto rubrika. Daugybėje sferų savo kūrybą realizuojantis menininkas, muzikos atlikėjas Žygimantas Kudirka, geriau žinomas Mesijaus slapyvardžiu. Kūryboje menininkas žiūrovams ir klausytojams nepataikauja, jiems siūlo nuolatinę kūrybinę kaitą.

Šią savaitę po ilgos pertraukos vėl atidarytas vienas garsiausių pasaulio muziejų – Paryžiaus Orsė muziejus – dar sykį parodė, kaip žmonės ištroškę tiesioginio ryšio su kultūra. Bilietų užsakymai šoktelėjo į neregėtas aukštumas.

Didžiąją gyvenimo dalį praleidęs Prancūzijoje, Pablo Picasso trumpam sugrįžta į gimtinę. Ispanijoje atidaryta paroda, kurioje 200 kūrinių atskleidžia sąsajas su gimtųjų šaknų, Iberijos meno įtaka.

Ved. Julijus Grickevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau