Žinios. Parlamentarai vilkina garantijų įstatymą: daugiausia diskusijų kelia Seimo viešbučio atsisakymas

Seimo opozicijos inicijuotas balsavimas dėl nepasitikėjimo Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovu konservatoriumi Žygimantu Pavilioniu žlugo jame nedalyvavus bent pusei Seimo narių.

Daugėjant neteisėtai sieną kertančių žmonių ir mažėjant vietų jiems apgyventinti, valdžia gręžiasi į pasienio savivaldybes. Pasak pasieniečių, kol kas likę pora šimtų laisvų vietų, kur galėtų gyventi migrantai, bet savivaldybės jau turėtų ieškoti, kokias patalpas galėtų skirti.

Ketvirtadienį turi įsigalioti Europos Sąjungos sertifikatas, tačiau koronaviruso delta atmaina trukdo lengvinti keliones bloko šalyse.

Vilniaus policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo smurto – kaip pranešė portalas lrytas.lt, tyrime galbūt bus apklaustas lenktynininkas Benediktas Vanagas. Policija vakar gavo iškvietimą dėl smurto artimoje aplinkoje, kol kas įtariamųjų nėra.

Seimo narių garantijų ir pareigų įstatymo greičiausiai vėl nepavyks priimti šioje sesijoje. Parlamentarai išbraukė šį klausimą iš darbotvarkės, kai buvo likęs tik paskutinis žingsnis – priėmimo stadija.

Valdančiųjų siūlymas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą, pasak Seimo teisininkų, gali prieštarauti Konstitucijai.

Sportas.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau