Žinios. Daugėjant migrantų skaičiui, valdžia gręžiasi į pasienio savivaldybes: turėtų ieškoti papildomų patalpų

Daugėjant neteisėtai sieną kertančių žmonių ir mažėjant vietų jiems apgyventinti, valdžia gręžiasi į pasienio savivaldybes. Pasak pasieniečių, kol kas likę pora šimtų laisvų vietų, kur galėtų gyventi migrantai, bet savivaldybės jau turėtų ieškoti, kokias patalpas galėtų skirti.

Seimo opozicijos inicijuotas balsavimas dėl nepasitikėjimo Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovu konservatoriumi Žygimantu Pavilioniu žlugo jame nedalyvavus bent pusei Seimo narių.

Valdžiai didinant spaudimą nepriklausomai žiniasklaidai Rusijos policija vėl kratė kelių tiriamosios žurnalistikos darbuotojų ir jų giminaičių butus.

Seimo narių garantijų ir pareigų įstatymo greičiausiai vėl nepavyks priimti šioje sesijoje. Parlamentarai išbraukė šį klausimą iš darbotvarkės, kai buvo likęs tik paskutinis žingsnis – priėmimo stadija.

Ketvirtadienį turi įsigalioti Europos Sąjungos sertifikatas, tačiau koronaviruso delta atmaina trukdo lengvinti keliones bloko šalyse.

Vilniaus policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo smurto – kaip pranešė portalas lrytas.lt, tyrime galbūt bus apklaustas lenktynininkas Benediktas Vanagas. Policija vakar gavo iškvietimą dėl smurto artimoje aplinkoje, kol kas įtariamųjų nėra.

Valdančiųjų siūlymas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą, pasak Seimo teisininkų, gali prieštarauti Konstitucijai.

Didžiojo 20-tuko šalių užsienio reikalų ir plėtros ministrai susitinka vaizdingame Italijos Materos mieste. Į susitikimą atvyko ir Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau