Labas rytas, Lietuva I d. Kaip atpažinti mobingą darbe ir užkirsti jam kelią?

Žaliame Kuršių nerijos pušyne netoli Nidos vėl stirkso juodi kaip anglis medžių nuodeguliai. Laimei, tai tik kūrybinis atspindys. Muzikanto Andriaus Mamontovo ir menininkės Jolitos Vaitkutės perspėjimas poilsiautojams apie trapią ribą tarp gyvybės ir katastrofos, kurią gali sukelti neatsargus žmogaus elgesys. Instaliacija „Anglies miškas“ atverta pačiu laiku, miškininkai ir ugniagesiai šių metų Lietuvos kultūros sostinėje jau budi padidėjusio pavojaus režimu.

Milena Černiakaitė pristato naują papuošalų kolekciją. Ją pristatydama kūrėja kelia klausimus ne tik apie juvelyrikos reikšmę šiuolaikiniame gyvenime, tačiau ir apie neracionalų mūsų potraukį prabangai.

Kaimo pasakos – taip pavadinta naujoji Mariaus Jonučio paroda, tradiciškai kasmet, aštuonioliktą kartą pristatyta Vilniuje, galerijoje „Meno niša“. aimo tema dailininkui, kaip sako pats, itin natūrali, o tuo, kad nereikia būti mieste, jis iki šiol negalintis atsidžiaugti. Nors vaikystėje augo mieste, Vilniaus Šnipiškėse, tačiau teigia – visi prisiminimai susiję su senelių kaimu Žemaitijoje – šypsosi, pievos, laukai, gyvuliai, darbai ir agrastų krūmai.

Orų prognozes pristato metereologas Silvestras Dikčius.

Gebėjimas kaupti žinias atmintyje skiria mus nuo gyvūnų. Smegenų veiklos ir atminties tyrimai yra vieni iš svarbiausių neuromokslo srityje. Kaip veikia atmintis ir kaip ją lavinti – pasakoja gydytojas neurologas Arūnas Vaitkevičius.

Nei Lietuvos Respublikos Darbo kodekse, nei kituose įstatymuose nėra apibrėžta, kas yra psichologinis smurtas bei mobingas. Tam šiuo metu yra sudaryta darbo grupė Darbo inspekcijoje. Kaip mobingas pasireiškia ir kodėl tai yra problema pasakoja Darbo inspekcijos atstovas Saulius Balčiūnas.

Pusę savo gyvenimo, 15 metų sportuojantis sunkiaatletis Arnas Šidiškis jau buvo beprarandąs viltį, kad už sunkų darbą bus apdovanotas. Tačiau nepasidavė ir be galo nudžiugo sulaukęs dienos ir svarbios žinios – jis atstovaus Lietuvai Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau