Laba diena, Lietuva. Alkoholio prekybos ribojimų kontekste gydytoja pabrėžia – nesvarbu, koks gėrimas vartojamas

Su politologe Margarita Šešelgyte aptariame vakarykštę politinę aktualiją – beveik penkias valandas trukusį Joe Bideno ir Vladimiro Putino susitikimą. Kas tarė paskutinį žodį ir ko pavyko pasiekti – pokalbyje.

Naujausios diskusijos ir bandymai Vilniuje nukelti Petro Cvirkos paminklą. Tačiau Lietuvoje vis dar daugybė sovietines pergales žyminčių paminklų, o juos saugo – Kultūros paveldo departamentas. Kol bendros valstybinės politikos, ką daryti su tokiu paveldu, nėra, Rusija situaciją išnaudoja sau naudinga linkme ir Lietuvą kritikuoja.

Laisvės partijos teiktą partnerystės įstatymo projektą palaikęs LŽVS narys Tomilinas vakar buvo partijos pašalintas iš šešėlinės Vyriausybės, jam siūloma trauktis iš partijoje užimamų pareigų. Šis teigia taip ir padarysiąs, bet su nuomone nesutampa. Apie nuomonių įvairovę šiuo klausimu kalbamės su Klaipėdos universiteto lektore Gabriele Burbulyte.

Kviečiame jus į trumpą ekskursiją po gražiausias sostinės laiptines. Įlįsime į stoties ir Naujamiesčio rajonus, kur – daugelis galbūt nė nežino – už sunkių durų slepiasi įspūdingai išpuoštos laiptinės. Po jas LRT kolegas pavedžiojo vilnietis Vytenis Malinauskas, kurio pomėgis – tokias vietas atrasti.

Zarasuose įkurtos laipiojimo medžiais trasos, pritaikytos neįgaliesiems. Čia įveikti kliūtis medžių viršūnėmis galima net su neįgaliojo vežimėliu. Plačiau kolegė Vesta Tizenhauzienė.

Bideno ir Putino susitikimas buvo plačiai apžvelgtas užsienio žiniasklaidos: kaip vertinama vakar vykusi akistata, klausiame užsienio naujienų redaktoriaus Justino Vainilavičiaus. Rusijoje į susitikimą žvelgiama pozityviai, reiškia santūrų džiaugsmą, jog Bidenas paliko gerą įspūdį Putinui, akcentuojama, jog sutarta apsikeisti ambasadoriais, kurie buvo atšaukti. Tuo tarpu JAV žiniasklaida vis dar aiškinasi Bideno prezidentavimo kryptį.

Šiandien Seimui turėjo būti pateikti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, tačiau bandymas – nesėkmingas, kadangi pataisoms dar nėra pateiktos išvados. Apie vartojimo ir pardavimo ribojimą bei galimas įstatymo pataisų pasekmes kalbamės su klinikinės toksikologijos gydytoja Gabija Laubner, kuri pabrėžia, kad paskutiniu metu alkoholio vartojimas augo.

Vilnius šiandien pristatė vietinio turizmo kampaniją – jai pasitelkti kone visi Lietuvos kurortai, o šūkis – po atostogų Vilniuje prireiks atostogų gamtoje. Apie idėją kalbamės su „Go Vilnius“ direktore Inga Romanovskiene, kuri žada, kad vasara Vilniuje laukia įspūdinga.

Olimpiečių rubrikoje – penkiakovininkė Laura Asadauskaitė. Londono olimpinė čempionė sako, kad šiemet sėkmė nuo jos yra nusisukusi, tačiau tikslai Tokijuje nesikeičia – jie lieka patys aukščiausi.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau