Panorama. Restoranai nesulaukia žadėtos PVM lengvatos – baiminasi neišgyventi ir žada kelti kainas

Greičiau nei prognozuota Ženevoje baigėsi Jungtinių Valstijų ir Rusijos prezidentų susitikimas. Vladimiras Putinas sako, kad pokalbis nebuvo priešiškas, tačiau spaudos konferencijoje kritikavo Jungtines Valstijas dėl to paties, dėl ko Vašingtonas kritikuoja Kremlių.

Lietuva įtaria, kad du virš Baltijos jūros skridę Rusijos šturmo lėktuvai SU-24 pažeidė šalies oro erdvę. Incidentas įvyko antradienio rytą, jis siejamas su Baltijos jūroje vykstančiomis sąjungininkų pratybomis, BNS patvirtino Krašto apsaugos ministerija ir kariuomenė. „Vakar, maždaug 9.45 val., du rusiški kariniai orlaiviai galimai pažeidė Lietuvos oro erdvę virš teritorinių vandenų virš Baltijos jūros“, – BNS sakė kariuomenės atstovas majoras Gintautas Ciunis.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną organizavimo kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Ministrė tai vadina nusikalstama veika prieš Lietuvą. Nuo metų pradžios sulaikyti 392 trečiųjų šalių piliečiai, neteisėtai kirtę Lietuvos valstybės sieną iš Baltarusijos.

Po Aliaksandro Lukašenkos režimo perimto iš Atėnų į Vilnių skridusio keleivinio lėktuvo, Europos Sąjunga susitarė dėl sankcijų 78-iems su Aliaksandro Lukašenkos režimu susijusiems asmenims. Dalis iš jų susiję su į Vilnių skridusio lėktuvo nutupdymu ir Ramano Pratasevičiaus sulaikymu. Jei sąrašui pritars šalių užsienio reikalų ministrai, jiems bus uždrausta atvykti į Europos Sąjungą, taip pat įšaldomas turtas.

Pastebėjus, kad gyventojai noriai stoja į gyvas eiles vakcinuotis, Nacionalinis kraujo centras tęsia vakcinavimo turą per Lietuvą. Šiandien Visagine didelio antplūdžio nesulaukta, tačiau buvo žmonių, atvykusių iš kitų miestų pasiskiepyti būtent viena „Janssen“ vakcinos doze. Tuo metu rytoj vakcinacijos centrai visoje Lietuvoje kviečia gyventojus skiepytis be išankstinės registracijos ir pasirinkti bet kurią esančią vakciną.

Seimo opozicija parlamento pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė surinktus parašus dėl nepasitikėjimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku konservatoriumi Žygimantu Pavilioniu. Opozicijos teigimu, Pavilionio pokalbis su apsimetėliais iš Rusijos diskredituoja Lietuvos užsienio politiką. Anot opozicijos atstovų, jeigu politikas liks poste, jos atstovai pasitrauks iš komiteto.

Su oficialiu vizitu Švedijoje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Švedijos Karaliumi Karlu XVI Gustavu, Ministru Pirmininku Stefanu Löfvenu ir Riksdago Pirmininku Andreasu Norlénu, rašoma Lietuvos Respublikos prezidentūros pranešime spaudai.

Į Lietuvą per Baltarusijos sieną plūstant migrantams, dalį pasiprašiusių prieglobsčio pasirengęs priimti Pabėgėlių centras Rukloje. Dabar užimta tik trečdalis gyvenamųjų vietų.

Nesulaukdami Seimo žadėtos pridėtinės vertės mokesčio lengvatos, restoranai perspėja, kad dalis neišgyvens, kiti bus priversti kelti kainas bent 15 proc. Seimas balsuoti dėl iki 9 proc. PVM taikymo maitinimo sektoriui planuoja kitą savaitę. Tačiau Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas perspėja, jei kartu bus teikiama ir socialdemokratų registruota lengvata ekologiškiems ir būtiniausiems maisto produktams, siūlys nepritarti nė vienai jų.

Menininkai ieško, kokios naujos kūrybos formos gali gimti sujungus meną, biologiją ir dirbtinį intelektą. Tarpdisciplininio meno kūrėjai rengia festivalį „Ūmėdė“, kuriuo pristato ir naują viešą kultūros erdvę šalia Vilniaus senamiesčio.

Prieš šešerius metus MO muziejaus pradėtas Vilniaus kalbančių skulptūrų projektas plečiasi. Šiandien prabilo dar dvi.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba nutarė pašalinti Tomą Tomiliną iš opozicinės šešėlinės Vyriausybės. O valstiečių frakcijai Seime taryba siūlo svarstyti, ar jis toliau gali eiti frakcijos seniūnės pavaduotojo pareigas.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau