Panorama. Pagal kyšininkavimo mastą Lietuvą Europos Sąjungoje lenkia tik Rumunija ir Bulgarija

Rytoj neutralioje Šveicarijoje JAV prezidentas Joe Bidenas susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Abiejų valstybių lyderiai sutinka, kad santykiai prasti, o analitikai juos vadina blogiausiais nuo Šaltojo karo, kurio pabaigos pamatus Sovietų Sąjungos ir JAV vadovai padėjo būtent Ženevoje. JAV ir Rusijos prezidentų susitikimų istoriją apžvelgia Edvardas Špokas ir Aurimas Piečiukaitis.

Kaip istorinio susitikimo išvakarėse atrodo Ženeva? Kaip ruošiamasi renginiui? Apie visa tai pasakoja reporteris Aurimas Piečiukaitis.

Prieš atskrisdamas į Ženevą, Joe Bidenas Briuselyje susitiko su ES lyderiais. Bendrija ir JAV sustabdė 17 metų trukusį muitų karą dėl aviacijos sektoriaus.

Generalinė prokuratūra perima tyrimą dėl galimo Seimo nario papirkimo. Paaiškinti kratos aplinkybių į Seimą pakviesta Generalinė prokurorė Nida Grunskienė sakė, kad prievarta prieš Mindaugą Puidoką buvo panaudota, nes jis priešinosi pareigūnams.

Augant migrantų srautui, Sienos apsaugos tarnybos vadas sako turintis informacijos, kad Minske yra maždaug iki pusantro tūkstančio neteisėtai į šalį atvykusių žmonių, galinčių bet kada pasukti Lietuvos link. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad tikslinant biudžetą numatyta papildomų lėšų Lietuvos ir Baltarusijos sienos kontrolės sistemoms diegti.

Prieš 21 metus menininko Dainiaus Liškevičiaus sukurtas performansas atsidūrė teisėgausos akiratyje. Dar vasarį, po tautininkų kreipimosi, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės simbolio, vėliavos, išniekinimo. Tačiau tyrimas įgavo pagreitį, kai šeimų maršo dalyviai dėl to paties meno kūrinio išsiuntė naujus skundus.

Policija pradėjo administracinę teiseną dėl galimų Susirinkimų įstatymo pažeidimų.

Pagal kyšininkavimo mastą Lietuvą ES lenkia tik Rumunija ir Bulgarija. Pasaulinio korupcijos barometro rezultatus pristatęs „Transparency international“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas sako, kad jei ne korupcija sveikatos apsaugos srityje, būtume tarp Skandinavijos šalių, o ne dugne.

Izraelio aneksuotoje Rytų Jeruzalėje šimtai Izraelio nacionalistų surengė eiseną. Vėliavų maršu pavadintas renginys – išbandymas savaitgalį suformuotai naujai šalies vyriausybei bei po 11 karo dienų pasiektai trapiai taikai tarp Izraelio ir Gazą kontroliuojančios „Hamas“.

Briuselyje, prie Europos Parlamento, surengtas prieš 80 metų sovietų vykdytų masinių trėmimų iš Vidurio ir Rytų Europos minėjimas.

Šiaulių Ginkūnų kapinėse perlaidota per 700 Antrojo pasaulinio karo belaisvių palaikų, kurie rasti Karinių oro pajėgų aviacijos bazės teritorijoje. Lietuvoje tai – viena didžiausių karo laikų kapaviečių.

Birželio 15 d. minime Okupacijos ir genocido dieną – prieš 81 metus Lietuva pusei amžiaus neteko nepriklausomybės ir buvo okupuota Sovietų Sąjungos. Minint šią dieną, Vilniuje, Antakalnio kapinėse, tylos minute pagerbti už tėvynę žuvę kariai, prie memorialo surengta gėlių padėjimo ceremonija.

Varėnos rajone, Ūtos kaime, pagerbtas ir pirmosios sovietų okupacijos aukos, pasieniečio Aleksandro Barausko atminimas.

Daliai meno visuomenės pasipiktinus, kad atnaujinant Nacionalinį dailės muziejų, panaikintas vieno iš padalinių pavadinimas, vadovas Arūnas Gelūnas paskelbė, kad muziejui bus grąžinamas Vytauto Kasiulio vardas.

Vilniuje, Samuelio Bako muziejuje, atidaryta Adasos Skliutauskaitės pastaraisiais metais sukurtų darbų paroda, skirta grafikės 90-mečiui.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau