Žinios. Kauno apygardos teismas paliko lygtinę laisvės atėmimo bausmę dėl pacientės mirties nuteistam chirurgui Saladžinskui

Kauno apygardos teismas paliko lygtinę laisvės atėmimo bausmę dėl pacientės mirties nuteistam chirurgui Žilvinui Saladžinskui.

Premjerė Ingrida Šimonytė Briuselyje su Europos Vadovų Tarybos pirmininku ir Europos Komisijos pirmininke aptarė bendrą Europos atsaką į agresyvius Rusijos ir Baltarusijos režimo veiksmus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė teigia, kad 2024-aisiais vidutinė pensija sukaupusiesiems būtinąjį stažą turėtų siekti bent 550 eurų. Dabar ji 110 eurų mažesnė – 440 eurų.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai išteisino dėl korupcijos nuteistus Rolandą Paksą ir Gedvydą Vainauską. Teismas panaikino ankstesnį apeliacinio teismo sprendimą, kuriuo buvęs „tvarkiečių“ lyderis Paksas ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovas Vainauskas buvo pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu ir paliko galioti ankstesnį, juos išteisinusį nuosprendį.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad Konstitucijos pataisą, kuri leistų į parlamentą kandidatuoti nuo 21-erių, Seimas turėtų svarstyti dar šioje sesijoje.

Danijos parlamentas nubalsavo už pasiūlymą prieglobsčio ieškančius migrantus, kol nagrinėjami jų prašymai, perkelti į centrus už Europos Sąjungos ribų.

Izraelio opozicijos partijos sutarė formuoti Vyriausybę, kuri turėtų užbaigti premjero Benjamino Netanyahu 12 metų trukusį valdymą.

Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto pirmininkė Seiko Hashimoto atmeta, kad žaidynės galėtų būti dar kartą atidėtos arba visai atšauktos.

NASA paskelbė dvi mokslines misijas į Venerą – viena planuojama 2028-aisiais, kita – 2030-aisiais.

Retas vandenyne rastas lobis iš skurdo ištraukė vieno Jemeno kaimo gyventojus. Į krantą ištempto negyvo kašaloto pilve grupė žvejų aptiko daugiau nei milijono eurų vertės ambros – parfumerijos pasaulyje itin vertinamos medžiagos.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau