Žinios. Aukščiausiasis Teismas galutinai išteisino dėl korupcijos nuteistus Paksą ir Vainauską

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai išteisino dėl korupcijos nuteistus Rolandą Paksą ir Gedvydą Vainauską. Teismas panaikino ankstesnį apeliacinio teismo sprendimą, kuriuo buvęs „tvarkiečių“ lyderis Paksas ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovas Vainauskas buvo pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu ir paliko galioti ankstesnį, juos išteisinusį nuosprendį.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė teigia, kad 2024-aisiais vidutinė pensija sukaupusiesiems būtinąjį stažą turėtų siekti bent 550 eurų. Dabar ji 110 eurų mažesnė – 440 eurų.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad Konstitucijos pataisą, kuri leistų į parlamentą kandidatuoti nuo 21-erių, Seimas turėtų svarstyti dar šioje sesijoje.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 339 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Mirė dar 5 žmonės.

Prezidentas Gitanas Nausėda Konstitucinio Teismo pirmininke svarsto teikti teisėją Danutę Jočienę. Jei Seimas patvirtins Jočienės kandidatūrą, ji taps pirmąja moterimi Konstitucinio Teismo pirmininke.

Prezidentas Gitanas Nausėda sutarė su Vyriausybės atstovais šiemet padidinti gynybos biudžetą, kad pinigai krašto apsaugai pasiektų du procentus bendrojo vidaus produkto.

Izraelio opozicijos partijos sutarė formuoti Vyriausybę, kuri turėtų užbaigti premjero Benjamino Netanyahu 12 metų trukusį valdymą.

Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto pirmininkė Seiko Hashimoto atmeta, kad žaidynės galėtų būti dar kartą atidėtos arba visai atšauktos.

NASA paskelbė dvi mokslines misijas į Venerą – viena planuojama 2028-aisiais, kita – 2030-aisiais.

Briuselyje viešinti Ingrida Šimonytė susitiko su pagrindinių Europos Sąjungos institucijų vadovais.

Skandalas, Baltarusijai nutupdžius „Ryanair“ lėktuvą praėjusią savaitę, sukėlė plataus masto dezinformacinę kampaniją. Kariuomenės strateginės komunikacijos departamentas teigia, kad Baltarusijos ir Rusijos ruporai perėjo į puolimą – plinta melagienos, esą Lietuva patirs didelių finansinių nuostolių dėl sankcijų Baltarusijai, o Kremlius išsitraukė ir teritorinių pretenzijų kortą.

Retas vandenyne rastas lobis iš skurdo ištraukė vieno Jemeno kaimo gyventojus. Į krantą ištempto negyvo kašaloto pilve grupė žvejų aptiko daugiau nei milijono eurų vertės ambros – parfumerijos pasaulyje itin vertinamos medžiagos.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau