Laba diena, Lietuva. Seime – nesutarimai dėl prekybos alkoholiu ribojimų švelninimo: vieniems nelogiška drausti, kitiems – švelninti

Seimo pirmininkė šiandien pranešė, kad artimiausiu metu Seime turėtų būti pateikti alkoholio pardavimų ribojimo pakeitimo siūlymai – valdantieji ketina švelninti ribojimus. Apie tai – pokalbis su Laisvės partijos ir Seimo Laisvės frakcijos narius Vytautu Mitalu ir Seimo LŽVS frakcijos nariu Aurelijumi Veryga, kurie mato skirtingus galimus švelninimo padarinius.

Vatikanas paskelbė keičiantis kanonų teisę ir griežtinantis bausmes už pedofilijos nusikaltimus ir taikysiantis už tai baudžiamąją atsakomybę. Apie tai, kaip iki šiol buvo traktuojami tokie nusikaltimai, ką keičia vakar paviešinti kanonų teisės pakeitimai ir popiežiaus Pranciškaus vykdomas reformas pasakoja užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius.

Prezidentas atsakė į Šimonytės laišką dėl atstovavimo EVT: jame nurodoma, kad šalies vadovas neketina užleisti pozicijų atstovaujant Lietuvai Europos Vadovų Taryboje (EVT), nes tai daryti jį įpareigoja Konstitucija. Apie tai laidoje kalbamės su teisės ekspertais – VU Teisės fakulteto docentu Vaidotu Vaičaičiu ir VDU docentu Ignu Kalpoku.

Trečiadienį Ministrų kabinetas patvirtino išvadą Seime svarstomiems projektams ir siūlo asmens dokumentuose leisti „q“, „x“ ir „w“ raides asmenims, sudariusiems santuoką su užsieniečiu, bei tautinių mažumų atstovams. Apie tokį Vyriausybės sprendimą ir Seimo siūlymą, kalbamės su VDU Politologijos katedros docentu Andžej Pukšto, kuris teigia, kad ši problema tęsiasi jau 15 metų.

Prieš prasidedant abiturientų stojimui į universitetus, studentai tampa tarsi aukso vertės – dramatiškai sumažėjęs gimstamumas lemia, jog aukštosios mokyklos viena prieš kitą atvirai kovoja dėl studentų, o ši kova keliasi ir į viešąją erdvę. Apie universitetų padėtį ir pasitelkiamas priemones skatinti stoti į konkrečią aukštąją mokyklą kalbamės su žurnalo „Reitingai“ žurnaliste Jone Kučinskaite.

Malaizija – skanaus maisto, gerų orų ir draugiškų žmonių šalis. Taip ją apibūdina čia jau dešimtmetį skaičiuojantis fotografas Paulius Staniūnas. Nusikelkime dabar į Kvala Lumpūrą ir pasižvalgykime po dangoraižių ir džiunglių šalį.

Vokietija oficialiai pripažino, kad XX amžiaus pradžioje jos imperinės pajėgos dabartinėje Namibijos teritorijoje vykdė genocidą ir žada daugiau nei milijardo vertės finansinę pagalbą nukentėjusioms bendruomenėms. Namibijos vyriausybė sako, kad tai – žingsnis į teisingą pusę, bet genocidą patyrusių tautų atstovai teigia, kad to nepakanka.

Gražiausią prisiminimų puokštę dviratininkė Simona Krupeckaitė parsivežė iš Atėnų olimpinių žaidynių, o, pasak vienos tituluočiausių Lietuvos sportininkių, vėliau olimpinėse žaidynėse ją lydėjo prakeiksmas ir nusivylimas. Šiandien jau penktosioms žaidynėms besirengianti treko dviratininkė sako išmokusi džiaugtis kitokiomis pergalėmis ir kasdieniais džiaugsmais. Lietuvos olimpiečių rubrikoje: Simona Krupeckaitė.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau