Labas rytas, Lietuva II d. Kaip visuomenei geriau suprasti žmones su klausos sutrikimais?

Pavasarį, atsigaunančios gamtos metu, kai čiulba paukščiai, jų čiravimą ne visi girdi taip pat: kai kuriems jis išvis yra svetimas. PSO prognozuoja, kad per artimiausius dešimtmečius prasta klausa gali grėsti 1 iš 4 planetos gyventojų. Apie tai – pokalbis su klausos aparatų specialiste Jurgita Samsanavičiene ir akcijos „Išgirsti pavasarį“ organizatorius Mindaugas Jonaitis.

Dar prieš kelis dešimtmečius lietuvių kiemus puošę smidrai dabar atsidūrė ant virtuvės stalo ir tapo viena vertingiausių pavasario daržovių. Didėjantis jų populiarumas lėmė ir tai, kad atsiranda vis daugiau smidrų augintojų. Štai Panevėžio policijos pareigūnas kiekvieną pavasarį priverstas imti atostogų, kad spėtų nuimti šių daržovių plantaciją.

Šiandien pirmą kartą įvyks virtualus dainų konkursas „Low Vision“, kuriame skambės dainos iš 17 šalių, kurias sukūrė ir atlieka žmonės su regėjimo negalia. Lietuvai šiame konkurse atstovaus „Vėjų rožė“ su daina „Invisible colors“.

Jau rytoj LRT TELEVIZIJOS žiūrovai prieš didįjį konkurso finalą galės išvysti dokumentinį filmą apie „The Roop“, kuris atskleidžia ne tik grupės, bet ir jos atlikėjų gyvenimą. Apie filmo sumanymą ir tai, ką jame išvys žiūrovai, pasakoja jo autorė LRT režisierė Raimonda Katiliūtė.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau