Žinios. Dėl pandemijos valdymo Vyriausybę kritikuojantis Nausėda: daug ką buvo galima daryti ir komunikuojant geriau

visas interviu – 21 val. „Dienos temoje“

Vyriausybė Seimui atsiskaitė už praėjusių metų darbus, nors pernai Ingridos Šimonytės vadovaujamas ministrų kabinetas dirbo tik tris savaites. Nors buvęs premjeras Saulius Skvernelis dabartinei Vyriausybei kritikos negaili, giria dviejų ministrų – Monikos Navickienės ir Gabrieliaus Landsbergio darbus.

Prezidentas Gitanas Nausėda, vertindamas Vyriausybės darbą, interviu „Dienos temai“ pareiškė, kad atskirų ministrų nevertins. Pabrėžė, kad dėl koronaviruso sukeltų problemų Ingridos Šimonytės ministrų kabinetui teko daug iššūkių, tačiau ne su visais susidorota sėkmingai.

Galimybių pasas, pasak Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, sukurtas. Speciali interneto svetainė pradės veikti pirmadienį. Sveikatos apsaugos ministerija savivaldybes ragina didinti testavimo pajėgumus, nes nepaisant išaugsiančio norinčių tirtis skaičiaus, testavimas galimybių pasui nebus prioritetinis.

Nors dviejų savaičių sergamumo koronavirusu rodiklis Lietuvoje mažėja, pagal atvejų skaičių 100-ui tūkstančių gyventojų esame antri Europoje. Šią savaitę pagal sergamumą mus lenkia Švedija. Pasaulio sveikatos organizacija praneša, kad visos Europoje patvirtintos COVID-19 vakcinos veiksmingos prieš visas žinomas koronaviruso atmainas, taip pat ir plintančią Indijoje.

Pasak Jungtinių Valstijų pareigūnų, valstybės sekretoriaus susitikimas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu nesuteikė „proveržio“ Vašingtono ir Maskvos santykiams.

Reikjavike vykstančiame Arkties Tarybos susitikime Jungtinės Valstijos tęsė pastangas prieš Rusijos mėginimus Arktyje plėsti komercinę veiklą ir militarizuoti pažeidžiamą regioną, rengti jame karines pratybas.

Žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas teigia, kad Lietuva bene vienintelė valstybė Europoje, kurioje dėl COVID-19 pandemijos vaikai taip ilgai priversti mokytis per nuotolį. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su tuo nesutinka, esą, UNESCO duomenimis, yra šalių ir ilgiau moksleiviams neleidžiančių grįžti į klases.

Eidamas 80-uosius po sunkios ligos mirė rašytojas, kino scenaristas Rimantas Šavelis.

Lietuvos jūrų muziejaus biologai ir šį pavasarį nestigo rūpesčių: iš Baltijos pakrantės čia atvežta keliolika nusilpusių ir sužalotų ruonių jauniklių. Kasmet jų daugėja – tai lemia ir žmonių veikla, ir šylantis klimatas.

Sportas. Orai.

Ved. Eglė Matonienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau