Labas rytas, Lietuva I d. Egzotinių drugelių sezonas: Akmenės rajono muziejuje jų plazda daugiau nei 100

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I d.

Akmenės krašto muziejuje egzotinių drugių kolekcija: pirmieji atkeliavo iš Puerto Riko
Akmenės krašto muziejuje prasidėjo iki pirmųjų rudens šalnų truksiantis egzotinių drugelių sezonas. Stikliniame namelyje jau plazda keliasdešimt tropinių drugių. Pirmoji šiemet siunta atkeliavo ir iš Puerto Riko. Muziejininkai sako, kad spalvingas drugių gyvenimas įprastai labai trumpas – vos kelios dienos. Tad lėliukės į Akmenę iš tolimiausių pasaulio šalių keliauja bent kartą per mėnesį.

„30 kūrinių, 30 kūrėjų, 30 savaičių“. Audrius Stonys: fotografija gali atspindėti arba praplėsti pasaulį
Projekte „30 kūrinių, 30 kūrėjų, 30 savaičių“ – Audrius Stonys.

Sąmokslo teorijų neišvengiamumas: kiekviena nauja teorija gimdo ir interpretacijas
Kad ir kur gyventų – Prancūzijoje, Vokietijoje, už Atlanto ar Lietuvoje sąmokslo teorijų kūrėjai ir jų rėmėjai tvirtina kovojantys su cenzūra, „sąžinės laisvės kontrole“, pedofilija ir pandemija, kurią esą „išrado“ valdantis elitas, kad įgyvendintų savo tikslus. Šį reiškinį tyrinėję Prancūzijos mokslininkai teigia – jis neišvengiamas, nes kiekviena nauja teorija gimdo ir interpretacijas. Tačiau yra ir kita medalio pusė – sąmokslo teorijos atsiranda ten, kur žmonės ne itin pasitiki valdžia, oficialia informacija ir žiniasklaida.

Nacionalinė teisės žinių olimpiada: „Aš ir teisė: dalyvauju, sprendžiu, kuriu“
Jau visai netrukus – gegužės 20 dieną – vyks šeštoji Nacionalinė teisės žinių olimpiada, kurią organizuoja Mykolo Romerio universitetas kartu su LRT. Šių metų olimpiados šūkis – „Aš ir teisė: dalyvauju, sprendžiu, kuriu“. Užduotis bus galima spręsti internetu, adresu teisekiekvienam.lrt.lt.

Knygų apžvalga su Inga Mitunevičiūte
Vaikų literatūros apžvalgininkė Inga Mitunevičiūtė dalijasi savo rekomendacijomis.

„Tauta“ kaip manipuliacijos įrankis: kas vyksta, kai tautos vardu prabylama vienaskaita?
„Tauta tarė „ne“, „jie išduoda tautą“, „tauta trokšta ir tikisi“, „tauta kenčia“, „tauta kyla“, „tauta liko neišklausyta“, „tauta suteikė mandatą“ – tokių ir panašių teiginių gausi viešoji erdvė pradedant socialiniais tinklais ir baigiant dalimi žiniasklaidos. Tarp visų šių ir panašių teiginių yra bendra tai, kad juose tauta prabyla vienaskaita, teigia Vilniaus politikos analizės instituto analitikas Donatas Puslys. Laidoje ir Metų europiečiu Europiečių judėjimo išrinktas VU TSPMI dėstytojas Vytis Jurkonis.

Politika ir skandalai „Eurovizijoje“: nuo sveikos konkurencijos iki skandalingų geopolitinių aktualijų
Ar „Eurovizija“ ir politika turi ką nors bendra? Kuri šalis į konfliktus per pastarąjį dvidešimtmetį įsivėlė dažniausiai? Ir ar gali skandalai atnešti teigiamų pokyčių?

Nors „Eurovizija“ – muzikos ir dainų konkursas, gimė jis iš noro suvienyti Europą po Antrojo pasaulinio karo ir parodyti, kad sveika konkurencija gali egzistuoti. Tinklaraščio „eurodiena.lt“ apžvalgininkas Andžejus sako, kad politika dalyvius lydėjo nuo pirmosios dienos: šalys apdainuodavo vidines problemas, konfliktus su kaimynais, socialinius klausimus.

Socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Ignas Krupavičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau