Labas rytas, Lietuva I d. Orai per daug nelepins: bus šilta, bet visą likusią savaitę vietomis laikysis trumpi lietūs

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – sostinėje lietingas gegužės 18-osios rytas. Šiandien visi laukiame „Eurovizijos“ pusfinalio, kuriame pasirodys ir Lietuvos atstovai, tačiau iki tol – daug įdomių ir svarbių temų, apie kurias trumpai jau dabar.

Tapybos įkvėpimas – vaikystės liudininkai. „Mūzos“ šiandien lankosi sapniškoje parodoje. Bent jau taip ją apibūdina pati autorė – tapytoja Monika Plentauskaitė. Kaip patirti sapną nemiegant, kuo paveiksluose gali virsti senos fotografijos ir ikoniniai žaislai, kaip kad Furbis – užsukime pamatyti.

Šviesų instaliacijos pokyčių tema. Tradiciškai gegužės pabaigoje Italijos Šiaurėje vykstantis „Vandens šviesų“ festivalis šiais metais kitoks – kuklesnis ir kūriniais, ir lankytojais. Šiemet minint Tarptautinę šviesos dieną pristatytos instaliacijos ragina įžvelgti teigiamą pokyčių pusę.

Orų prognozės. Antradienio rytas gyventojus pasitiko lietingomis nuotaikomis, tačiau protarpiais šios nuotaikos gali lydėti visą savaitę. Nors laikysis pakankamai pavasariška šiluma, lietaus neišvengsime, o pajūryje atostogaujantys ar tą daryti planuojantys turėtų pasinaudoti artimiausiomis dienomis – savaitgalį pranašaujamas kiek vėsesnis oras. Apie viską plačiau – meteorologas Silvestras Dikčius.

Darni endokrininės sistemos veikla. „Medicinos“ skiltyje – apie darnią endokrininę sistemą, kuri atsakinga už mūsų hormonus, jų gamybą ir reguliavimą. Kai pasijaučiame blogai, kartais kaltiname hormonus, tačiau ar galime tai daryti? Apie tai papasakojo gydytojas endokrinologas Raimondas Savickas.

Bendra registracijos skiepams platforma. Vakar Lietuvoje pradėjo veiklą bendra registracijos skiepams platforma. Kaip sistemai veikti sekėsi pirmąją dieną ir izoliacijos taisykles, grįžusiems iž užsienio, Ignas Krupavičius kalbėjosi su sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

„Eurovizijos“ pergalės ir pralaimėjimai. Tęsiame „Eurovizinės“ savaitės reportažų ciklą ir šįryt pasidomėkime šio konkurso rekordais. Ar žinote, kuri šalis yra daugiausiai kartų laimėjusi „Euroviziją“? O kam nesisekė labiausiai? Apie tai dabar išsamiau reportaže.

I-ąją laidos dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau