Obelynė. Kauno rajonas. Dar prieš porą metų čia gyveno prof. Tado Ivanausko įdukra – Eleonora ir jos vyras Algirdas Baltuškevičiai. Eleonorai mirus, iš sodybos buvo paprašytas išeiti ir paskutinis jos šeimininkas – Algirdas.
Obelynės sodyboje vienu metu buvo auginama daugiau kaip 100 veislių obelų. 2 ha obelų sode iki šiol auga tarpukariu į Lietuvą profesoriaus parsigabentos veislės – „Pepinka“, „Kaizeris Vilhelmas“, „Vytautinė“, „Pilkaisiais“, „Rudenins dryžuotasis“ ar „Paprastasis antaninis“. Prof. T. Ivanauskas ir pats kūrė obelų veisles. Apdulkinęs skirtingų veislių obelų žiedus, gavo labai vertingą hibridą, kurį pavadino „Vyčiu“. Įdomu, kad skaniausi šie obuoliai – balandį. Su miškininku Simonu Stašaičiu pavaikščiosime po Ivanausko sodą ir skanausime obuolius.
Apie šviesos prigimtį ir grafikos fiziką. Tarptautinė grafikos paroda Kaune. Šviesa – toks įprastas dalykas, kad net pamirštame, jog tai ne mechaninis jungiklio veiksmas, o fizikinis reiškinys. „Pusę lietuvių, pusę užseniečių, bet jie neatvyks, jie tik darbus atsiuntė...Tai gal elektra sklinda grafikos darbais?“ – stebisi grafikas, bienalės kuratorius Evaldas Mikalauskis.
Apie tėvą Liudą Dambrauską pasakoja advokatas, visuomenininkas Saulius Dambrauskas. L. Dambrauskas – Lietuvos rezistentas, politinys kalinys, rašytojas, technikos mokslų daktaras, Kauno garbės pilietis.
Kitos nuorodos: