Panorama. Tęsiasi diskusija, ar riboti „AstraZenecos“ skyrimą jauniems žmonėms (su vert. į gestų k.)

Lietuvoje nuo COVID-19 bent viena doze paskiepijus jau beveik 30 procentų visuomenės, tęsiasi diskusija, ar riboti „AstraZenecos“ skyrimą jauniems žmonėms, vietoj jos siūlant kitas vakcinas. Vakcinavimo centrams leista antrąją „AstraZenecos“ vakcinos dozę skirti anksčiau nei po 12 savaičių, tačiau savivaldybės dvejoja.

LRT Tyrimų skyriaus gauti vidiniai Sveikatos apsaugos ministerijos susirašinėjimai rodo, kad užpernai pavasarį atliktų beveik 9 mln. eurų vertės COVID-19 pirkimų stovėjo ne valstybės pareigūnai, bet pašalinis žmogus – visuomenininkas Šarūnas Narbutas. Per jį Lietuva įsigijo ir iki šiol nenaudojamus monitorius. Įranga buvo perkama, nors jau tada žinota, kad ji neturi privalomų sertifikatų.

Dėl nesertifikuotų monitorių Ekstremalių sveikatai situacijų centras jau yra kreipęsis į tiekėją ir Europos specialią įstaigą dėl galimybės juos realizuoti. Aiškaus atsakymo kol kas nėra, neaiškus ir tolesnis monitorių likimas. Iki šiol sandėliuose guli apie 200 nenaudojamų monitorių. Didelių vilčių, kad gali pavykti susitarti su tiekėjais dėl žalos išieškojimo, Sveikatos apsaugos ministerija nepuoselėja.

Nepaisant tarptautinės bendruomenės nuogąstavimų ir raginimų nutraukti ugnį, Izraelio pajėgos ir „Hamas“ toliau keičiasi raketų salvėmis. Pastarųjų dienų įvykiai rodo, kad artimiausioje ateityje konfliktas gali nenuslopti ar net peraugti į karą.

Ne daugiau kaip 150 tūkst. eurų – tiek daugiausia pagrindinių tiesioginių išmokų galėtų gauti ūkininkai ir visi su jais susiję asmenys, jeigu būtų pritarta Seime pateiktam siūlymui nustatyti išmokų lubas. Pritarus pataisai pačios stambiausios šalies žemės ūkio grupės netektų milijonų eurų išmokų.

Europos Komisija pristatė nulinės oro, vandens ir dirvožemio taršos veiksmų planą. Kaip konkrečiai to pasiekti, plane nenurodoma, bet Lietuvoje neabejojama – bus ir naujų mokesčių, ir naujų standartų. Aplinkosaugos ir vartotojų atstovai kol kas Briuselio ambiciją vadina tik lozungais, bet labai lauktais. Esą pagaliau įvardyta, kad taršos išvis neturi būti.

Rusijoje, Kazanės mokykloje šaudynes surengęs 19-etis teisme pripažino savo kaltę. Jis kaltinimas nužudymu, teismas užpuoliką leido suimti dviem mėnesiams.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir JAV valstybės sekretorius Antony’is Blinkenas susitarė surengti derybas kitą savaitę Reikjavike vyksiančio Arkties tarybos susitikimo metu, praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Po kibernetinės atakos vis dar neveikiant JAV produktotiekiui, vairuotojai raginami nekaupti degalų. Pranešama, kad dalis tinklo jau pradeda atsigauti, tačiau šalies rytuose atsargos sparčiai senka.

Tėvai jau ieško vasaros stovyklų savo vaikams. Populiariausios – gamtoje ir siūlančios aktyvų poilsį. Organizatoriai sako laukiantys Vyriausybės sprendimų, kokių reikalavimų jie privalės laikytis dėl pandemijos, ruošiasi testuoti vadovus, o jei reikės – ir stovyklautojus. Šiemet skirti lėšų planuojama stovykloms, kuriose vaikai galėtų ne tik aktyviai leisti laiką, bet ir pasimokyti.

Lietuvos atstovai „Eurovizijoje“ „The Roop“ trečiadienį antrą sykį lankosi Roterdamo „Ahoy“ arenoje, kurioje jau kitą savaitę jų laukia mūšis šio konkurso pusfinalyje.

„Stalo teatras“ po pandemijos pirmą kartą grįžo į gyvą susitikimą su žiūrovais salėje ir pakvietė į teatrinės instaliacijos „Muilo opera: Burbuliuko meilė” premjerą.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau