Panorama. Lietuvos įmonė „Northway Biotech“ sako galinti gaminti vakcinų nuo COVID-19 veikliąją medžiagą

Vilniuje įsikūrusi „Northway Biotech“ sako galinti gaminti vakcinų nuo COVID-19 medžiagą. Ekonomikos ir inovacijų ministrė teigia, jau informavusi Europos Komisiją apie tokias galimybes Lietuvoje.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad trečiadienį Vyriausybė jokių karantino atlaisvinimų nesvarstys, nes ir toliau kasdien fiksuojama per tūkstantį užsikrėtimų koronavirusu.

Mažiausiai devyni žmonės – septyni vaikai, mokytoja ir dar viena darbuotoja – žuvo per šaudynes mokykloje Rusijos Kazanės mieste.

Kitais metais minimali mėnesinė alga galėtų didėti 9,6 proc. arba 62 eurais iki 703 eurų popieriuje. Tokį skaičių Trišalei tarybai pateikė Lietuvos bankas. Pagal šią sumą profsąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai spręs, kokį dydį siūlyti deryboms. Pozicijos iškart išsiskyrė, o darbdaviai pareikalavo keisti šios algos nustatymo formulę.

JAV Maisto ir vaistų administracija leido „Pfizer/BioNTech“ vakcina skiepyti 12-15 metų vaikus. Sprendimą žada ir Europos vaistų agentūra. Jeigu jis bus teigiamas, vaikai nuo 12 metų bus skiepijami ir Lietuvoje, bet dėl to spręs tėvai.

Izraelis ir organizacijos„Hamas“ valdomas Gazos Ruožas apšaudė vienas kitą raketomis. Gaza skelbia apie daugiau nei dvi dešimtis žuvusiųjų, tarp jų ir vaikai. Izraelis įspėja apie dar griežtesnį atsaką.

Lietuvos Energetikos ministerija bei elektros sistemos operatorius „Litgrid“ teigia, kad Latvijos ir Estijos taikoma prekybos elektra metodika pažeidžia Lietuvos vartotojų interesus. Pasak energetikos viceministro, Lietuvos vartotojai per metus už elektrą permokės šimtą milijonų eurų, nes dėl Latvijos operatoriaus pažeidimų, Lietuvoje dirbtinai keliamos elektros kainos.

Įsigaliojus tvarkai, kai visi automobiliai privalo turėti savininko deklaracijos kodą ir dėl to stringant „Regitros“ darbui, registruoti automobilį gali užtrukti porą savaičių.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimui pateikė teisininko, Vilniaus universiteto profesoriaus Vytauto Mizaro kandidatūrą į Konstitucinio Teismo teisėjus.

Antradienį Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II Lordų Rūmuose atidarė naują parlamento sesiją ir pristatė naujus įstatymų projektus. Tai pirmas kartas, kai karalienė tęsia savo pareigas viešumoje po vyro princo Phillipo mirties.

Vilniuje, Gedimino kalno papėdėje, atrasta paskutinio nežinomo Žemutinės pilies bokšto vieta. Dabar sprendžiama, ar pradėti archeologinius tyrinėjimus.

Vilniuje, Dailininkų sąjungos parodų salėje Vokiečių gatvėje, eksponuojama Valentino Antanavičiaus personalinė kūrybos paroda „Pasiskraidymai“, skirta jo 85-mečiui.

Išrinktas dr. Aloyzo Petriko literatūrinės premijos laureatas. Ketvirtąją premiją pelnė rašytoja Neringa Vaitkutė už knygą vaikams „Klampynių kronikos du. Neramios dienos“.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau