Klauskite daktaro. Viskas, ko nežinojote apie širdį, kraujo skystinimo tyrimas bei Olgos sėkmės istorija

Aritmija, aukštas kraujo spaudimas, cholesterolio padidėjimas, išeminė širdies liga, miokarditas, krūtinės angina – tokias diagnozes išgirsta nemaža dalis Lietuvos gyventojų. Tačiau ko apie širdies anatomiją jums nepaaiškina jūsų kardiologas? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pasakoja prof. kardiologė Jurgita Plisienė bei LSMU Medicinos fakulteto Anatomijos instituto vadovas prof. Dainius Haroldas Pauša. Laidos svečias – aktorius Eimutis Kvosčiauskas.

Kraujo skystinimas prieš ir po vakcinos nuo COVID-19 padės išvengti krešulių susidarymo. Tuo įsitikinę lietuviai ėmė iš vaistinių šluoti aspirino tabletes. Tačiau ar iš tiesų? Kuo gali pasibaigti tokia savigyda? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ – tyrimas, kuriame specialistai atsako, ar tikrai verta savais metodais skystintis kraują prieš ir po vakcinacijos.

Per karantiną lietuviai priaugo beveik 2,3 mln. kilogramų. Bent jau tokius skaičius pateikia tyrimai. Praėjusio amžiaus 8-tąjį dešimtmetį galima įvardyti kaip antsvorio epidemijos pradžią. Kas pasikeitė per tą laikotarpį ir ką privalome padaryti, kad grįžtume į savo išsvajotą svorį? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ daktaras Unikauskas įrodys, kad svorį galima numesti lengvai ir be kančių laikantis tik kelių itin paprastų taisyklių. Studijoje lankosi Olga, kuri per metus numetė 40 kg.

Programa apie sveikatą. Ved. Alvydas Unikauskas, Jurgita Plisienė, Karolina Mondeikaitė-Liepa.

Unikauskas Alvydas, Norkevičienė Liepa, Plisienė Jurgita
Vedėjas
Milušauskas Justinas, Giržadas Audrius
Prodiuseris
Kvieskienė Birutė, Zajankauskas Gintas
Režisierius
Raila Gintautas, Valiukevičius Antanas, Kuprys Romas, Smolin Ruslanas, Aukštuolis Sigitas, Kazlauskas Sigitas
Operatorius
Sliaužys Algimantas , Vaitkunskas Česlovas
Garso režisierius
Pauža Dainius Haroldas, Kvoščiauskas Eimutis, Jatužis Dalius, Laubner Gabija, Čaplinskas Saulius, Petereit Rūta, Karaliūtė Laima
Dalyvis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau